Terör Örgütü Afrin’de Cesetleri Saklıyor

Terör örgütü YPG Afrin’de cesetleri saklayarak kayıplarını gizlemeye çalışıyor.

Terör Örgütü Afrin’de Cesetleri Saklıyor
Terör Örgütü Afrin’de Cesetleri Saklıyor

Afrin’de yürütülen Zeytindalı Harekatı kapsamında büyük kayıplar veren terör örgütü YPG, verdiği kayıpları gizlemek için cesetleri saklıyor.

Terör örgütü YPG’nin verdiği kayıpları gizlemesinin asıl nedeninin örgütün dağılmasını önlemek olduğu söyleniyor.  Örgüt cesetleri saklayarak kayıp yokmuş gibi gösterip diğer üyelerinin kaçmasını engellemeye çalışıyor.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin Özgür Suriye Ordusu ile birlikte Afrin’e yönelik düzenlediği Zeytin Dalı Harekatında  büyük kayıplar veren terör örgütü PKK/YPG’ye bomba yağıyor. TSK ve ÖSO’nun büyük kayıplar verdirdiği PKK/YPG hedefleri savaş uçakları ile havadan vurulurken, karadan da obüslerle vuruluyor.  Afrin’de TSK ve ÖSO karşısında tutunamayan terör örgütü YGP bölgeleri bir bir kaybederken, örgüt üyelerin kaçmasını önlemek için her yolu deniyor. Hedefleri bir bir vurulan terör örgütü YPG,  örgüt üyelerinin mevzilerden kaçmasını önlemek ve yerinde tutabilmek için her yolu deneyerek çözüm arıyor.   

Bölgedeki kaynaklardan edinilen bilgiye göre, verdiği kayıpları gizlemek için PKK/YPG cesetlerin üzerini kapatarak saklıyor. Kayıplarını gizlemeye çalışan YPG’nin örgüt üyelerini mevzilerinde durdurmaya ve örgütün dağılmasını önlemeye çalışıyor.  

Afrin kırsalında terör örgütü YPG’nin sakladığı cesetlerin yerini bir bir tespit eden TSK ve ÖSO verdirdiği kayıpları gösteriyor.

Zeytin Dalı Harekatının 30’ncu gününde TSK yine bomba yağdırdı. TSK; havadan uçaklarla, karadan ise ÇNR ve obüslerle Darmık Dağı çevresi ve Bülbül Beldesi kırsalında PKK/YPG hedefleri vuruldu.  Yapılan bombardımanda terör örgütüne ait hedefler bir bir vurularak imha edildi.

Afrin Harekatı YPG'nin verdiği kayıp Afrinde YPG ne kadar kayıp verdi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş