Temel Karamollaoğlu: Daha İyisini Beklerdik

Türkiye'de ilk kez yapılan Cumhurbaşkanı Hükümet Sistemi için oylama sona erdi, gayri resmi sonuçlara göre SP lideri Temel Karamollaoğlu konuşma yapıyor...

Temel Karamollaoğlu: Daha İyisini Beklerdik
Temel Karamollaoğlu: Daha İyisini Beklerdik Hilal Mert

Bugün Türkiye için tarihi bir gün! 16 Nisan 2017'de yapılan referandum ile Türkiye Cumhurbaşkanı Hükümet Sistemi'ne geçmiş oldu. Bugün de ilk kez bu sistemin ilk seçimi yapılıyor. Seçimde 6 Cumhurbaşkanı adayı ve genel seçimerde ise 8 parti yarıştı.

Bugün Saat 08:00 itibariyle oy verme işlemi başladı, saat 17.00'da oy kullanma işlemi sona erdi. Türk siyasi tarihinde ilk kez siyasi partilerin ittifak şeklinde sandıkta yarıştığı çifte seçimde 56 milyon 342 bin 263 seçmenin oy kullanması gerekiyordu katılım %87 olarak açıklandı.

Anadolu Ajansı verilerine göre Cumhurbaşkanlığı seçimleri için sayılan oy oranı % 97,2, milletvekili için sayılan oy oranı ise %96,8.

Gayri resmi sonuçlara göre; Erdoğan: 52,61 - İnce: 30,76 - Demirtaş: 8,15 - Akşener: 7,41 - Karamolluoğlu: 0,89

Gayri resmi sonuçlara göre zaferini ilan eden Cumhur İttifakı'nın müttefiki SP lideri Temel Karamollaoğlu konuşma yapıyor;

“Bugün gördüğümüz neticeden çok daha iyisini beklerdik. Ama demokrasilerde milletin tercihi neyse ona saygı duyulur. Millet böyle bir tercihte bulundu. Biz de bu tercihe saygı göstermek durumundayız.

İktidarda bulunan arkadaşlar eğer bu ifadelere biraz bundan sonra kulak kabartırlar, bunları dikkate alırlarsa hem kendilerinin hem de memleketin faydasına olur diye düşünüyoruz. Burada işimizi bırakıyor değiliz. Bundan sonra çalışmalarımıza inşallah daha büyük gayretle devam edeceğiz. Elbette bugün içinde bulunduğumuz şartlar bu milleti nasıl etkiliyor, neden böyle etkiliyor? Onu da dikkate alarak yeni metotlar geliştirmeye, millete ulaşmaya gayret edeceğiz.”

saadet partisi sp temel karamolluoğlu millet ittifakı chp iyi parti oy sayımı ysk anadolu ajansı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?