Tatil Cennetinde 6,4 Büyüklüğünde Deprem Oldu!

Endonezya'nın Batı Nusa Tenggara bölgesinde yer alan tatil cenneti Lombok Adası'nda değrem medyana geldi..

Tatil Cennetinde 6,4 Büyüklüğünde Deprem Oldu!
Tatil Cennetinde 6,4 Büyüklüğünde Deprem Oldu! Hilal Mert

Güneydoğu Asya ve Okyanusya'da yer alan bir ülke Endonezya'nın Batı Nusa Tenggara bölgesinde yer alan tatil cenneti Lombok Adası'nda değrem medyana geldi.

Merkez üssü Lombok Adası'nın Mataram kentinin 50 kilometre kuzeydoğusu olan deprem can kaybı yaşandı. İlk belirlemelere göre 10 kişi hayatını kaybetti, 40 kişi yaralandı. ABD Jeolojik Araştırmalar Merkezi tarafından alınan bilgilere göre;  6,4 büyüklüğündeki depremin yerin 7,5 kilometre altında kaydedildiğini açıkladı. Endonezya'nın turistik Bali Adası'nın yaklaşık 40 kilometre doğusunda bulunan adada deprem nedeniyle maddi hasar meydana geldi, çok sayıda ev hasar gördü. 10 kişinin öldüğü, 40 kişinin yaralandığı 6,4 büyüklüğündeki depremin ardından en büyüğü 5,7 olmak üzere 60'tan fazla artçı deprem kaydedildi.

22 Temmuz 2017 tarihinde de Türkiye'nin tatil gözde beldesi Bodrum'da 6,6 büyüklüğünde deprem meydana gelmişti. Bodrum ve Kos arasında saat 01.31'de meydana gelen deprem, İzmir'den Fethiye'ye kadar tüm sahil şeridinde büyük paniğe yol açmış, Deprem sonrası oluşan dalgaların boyu 30 cm'e yükseldi, dalgalar 100 mt. kadar içeri girdi. 6,6 büyüklüğündeki depremin ardından 200 kadar artçı sarsıntı meydana geldi. Can kaybı ve yaralanma yaşanamazken dünya çapında bir çok tatilcininde bulunduğu Bodrum'dan turistler akın akın bölgeyi terk etmişti.

bodrum Endonezya Lombok Adası Merkez üssü deprem turizm
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor