Soylu; "Türkiye, Büyük Bir Ülke"

Polis Akademisi Başkanlığının Gölbaşı yerleşkesinde, "Polis Amirleri Eğitim Merkezi 3. Dönem İlk Derece Amirlik Eğitimi Mezuniyet Töreni düzenlendi.

Soylu;
Soylu;

Törene, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Bakanlık Müsteşarı Muhterem İnce, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, Emniyet Genel Müdürü Vekili Erhan Gülveren, Sahil Güvenlik Komutanı Vekili Tuğamiral Bülent Olcay, Polis Akademisi Başkanı Yılmaz Çolak, genel müdür yardımcıları, bazı daire başkanları, birim amirleri, akademiden mezun öğrenciler ve mezun olacak öğrencilerin aileleri yer aldı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, törende yaptığı konuşmada; “Türkiye'nin çok büyük bir mücadele içerisinde. Bu mücadelenin en önemli insan gücünün İçişleri Bakanlığı çatısı altında” olduğunu söyledi.

Bakan Soylu, mezun komiser yardımcılarının, Türkiye'nin büyük bir ülke olarak yola devam etmesinin işareti ve parçası olduğunu söyledi.

Bakan Süleyman Soylu; "FETÖ hainlerinin yaratmaya çalıştığı boşluğu, bu milletin vatansever evlatları kat kat fazlasıyla doldurmuştur. Hiç kimsenin endişesi olmasın. Şehitlerine her gün rahmet okuduğumuz 15 Temmuz hadisesi, bizde bir hasara yol açmamıştır, bilakis arınmamıza, temizlenmemize ve güçlenmemize vesile olmuştur. İlerleyen süreçte 22. Dönem POMEM'lere 10 bin, 23. Dönem POMEM'lere 10 bin, 2018-2020 arasında PMYO'lara 2 bin 500 polis memuru ve 4. Dönem PAEM'e 2 bin 200 komiser yardımcısı adayı alacağız. Sadece personel noktasında değil, teknik araç gereç noktasında da önemli atılımlar yaptık” dedi.

Şırnak Valisi Mehmet Aktaş'ı köyleri ziyaret ettiği için bir milletvekilinin tehdit ettiğini söyleyen, Bakan Soylu; "Buradan ona söylüyorum, o senin bizim devletimizin adamını, valimizi, kaymakamımızı, polisimizi ve orada yaşayan kardeşlerimizi tehdit ettiğin günler çok uzakta kaldı. Bir daha dilini uzatma ve bir daha o tehdidi ortaya koyabilecek bir anlayış içerisinde olma." dedi.

Konuşmasının ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, dereceye girenlere diplomalarını ve hediyelerini verdi.

polis akademisi polis amirleri eğitim merkezi süleyman soylu gölbaşı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş