Sosyal Medyada Atatürk'e Hakaret Etmişti, Savcılık Harekete Geçti...

Anıtkabir'in önünde Atatürk'e hakaret ettiği videoyu internette paylaşan Safiye İnci için Ankara Başsavcılığı yakalama kararı çıkardı...

Sosyal Medyada Atatürk'e Hakaret Etmişti, Savcılık Harekete Geçti...
Sosyal Medyada Atatürk'e Hakaret Etmişti, Savcılık Harekete Geçti... Hilal Mert

Anıtkabir'in önünde Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e hakaret eden kişi Safiye İnci için Ankara Başsavcılığı harekete geçti. Sosyal medyada yayınladığı videoda Anıtkabir'e geldiği için çok utandığını söyleyen sanık Safiye İnci'nin sinkaflı sözcükler de kullandığı duyuluyor.

İşte Atatürk'e büyük saygısızlık yapan Safiye İnci'nin sarf ettiği o cümleler;

"Geldiğim için çok utanıyorum. Çok ısrar ettikleri için geldim. Atatürk’ü zerre kadar sevmiyorum. Türkiye’yi de Atatürk kurtarmadı. Hani Tayyip’i sevmeyen Atatürkçüler var ya… Atatürk Tayyip’in b.ku bile olamaz."

Bu yalan ve aşağlama sözler ile ilgili soruşturma başlatıldığını açıklayan Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, şüpheli kadının yakalanması için çalıştıklarını da duyurdu. Savcılık soruşturma ile ilgili detayları da kamuoyu açıklaması ile duyurdu;

"Anıtkabir'de Mustafa Kemal Atatürk'e hakaret ettiği video görüntüsü sosyal medya'da yer alan şahıs ile ilgili olarak Ankara C.Başsavcılığı Basın suçları soruşturma bürosu tarafından soruşturma başlatılmıştır.Şüpheli şahsın yakalanmasına yönelik çalışmalar devam etmektedir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

Atatürk'e hakaret edilen videonun tepki toplamasının ardından sanık Safiye İnci sosyal medyadan yayınladığı başka bir video ile özür diledi. Yüzünün gözükmediği videoda sanık Safiye İnci olduğu iddia edden kişi, Atatürk'e saygı duyduğunu ancak Atatürk'ün kendi düşüncelerine saygı duymadığı için sinirlendiğini ve videoyu çektiğini söyledi.

Sosyal Medya Atatürk Savcılık Mustafa Kemal Atatürk Anıtkabir Safiye İnci sanık ankara gözaltı tutuklama yakalama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?