Şort Davasında Sonuç Açıklandı

İstanbul’da minibüs ile yolculuk yaptığı sırada şort giydiği şort giydiği genç kızın , dayak yediği görüntüler çok ses getirmiş ve tepkilere sebep olmuştu. Yaşanan olayın ardından tepkilerin de etkisiyle kimliği hemen tespit edilen ve yakalanan Ercan Kızıltaş hakim önüne çıktı.

Şort Davasında Sonuç Açıklandı
Şort Davasında Sonuç Açıklandı

İstanbul’da üniversite eğitimi için bulunan Asena Melisa Sağlam  hiç beklemediği bir anda minibüs ile Pendik’e gitmeye çalışırken şort giydiği için sözlü tacize uğradı saldırgan bunula da yetinmedi genç kızı minibüste darp etti ve kaçtı. Olayın videosunun ekranlara taşınması ile sosyal medyada benzer durumların son zamanlarda sıklaşmasıyla ilgili olarak tepkiler yağdı. Olay görüntülerini inceleyen emniyet güçleri çok kısa sürede saldırgan Ercan Kızıltaşı yakaladı.

Ercan Kızıltaş’ın yakalanmasıyla birlikte başlayan hukuksal süreçte Kızıltaş tutuklu olarak yargılandı. Yargılama sonucunda ise zanlıya verilen ceza az bulundu. Yasaların ilgili maddelerinde 11 yıl hapis cezası istemiyle yargılanan Ercan Kızıltaş sadece 3 yıl 4 ay  hapis cezası aldı.

Sosyal medyada hızla yükselen tepkiler cezaların caydırıcı olmadığı yönünde. Tepkilerde ortak kanı yaşanan bu olayların insanların özgürlüklerini olumsuz etkilerken toplum içinde çok çeşitli olumsuzluklara ve karışıklıklara sebep olabileceğinin altı çizildi. Cezalarda mağdurların yaşadıklarının çektiği sıkıntıların alınan karar ile kesinleşen cezanın hiç yan yanan gelemeyeceği aşikar, cezaların daha fazla olması ile ancak böyle olayların öne geçilebilmesinin önü açılır. Ve tabi ki sadece cezaların yüksek olmasına bağlamak da oldukça yanlış olacaktır bunun altında yatan bu saldırıları tetikleyen saldırganlara güç veren tüm faktörler tek incelenmeli herkes üzerine düşeni yapmalı.

şortlu kız davası iortlu kız davası sonuçlandı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kadın Dizisi Son Bölümde Neler Oldu? Kadın Dizisi 39. Bölüm Yeni Fragman İzle
Kadın Dizisi Son Bölümde Neler Oldu? Kadın Dizisi 39. Bölüm Yeni Fragman İzle
Süper Lig'de İddia'nın Şampiyonluk Oranları Değişti. İşte İddia'nın Şampiyonluk Adayı
Süper Lig'de İddia'nın Şampiyonluk Oranları Değişti. İşte İddia'nın Şampiyonluk Adayı