Son Seçim Anketi.. Konda Açıkladı

24 Haziran Seçimlerine 3 gün kala Gezici Anket Şirketi'nden sonra bugün Konda Araştırma Şirketi de seçimlere ilişkin son anket sonuçlarını kamuoyu ile paylaştı. Cumhurbaşkanlığı seçimleri 2. tura kalır mı? İşte detaylar..

Son Seçim Anketi.. Konda Açıkladı
Son Seçim Anketi.. Konda Açıkladı Umut Aslan

24 Haziran Pazar günü düzenlenecek erken seçimlerde halk Cumhurbaşkanı'nın yanı sıra Milletvekilliği seçimlerini de yapacak. Türkiye Cumhuriyeti'nin en kritik seçimleri olma niteliğindeki seçimlere sadece 3 gün kala anket firmaları seçimlere ilişkin son anket sonuçlarını da kamuoyu ile birbiri ardına paylaşmaya devam ediyor. Bugün Gezici'nin açıkladığı anket sonuçlarına göre Cumhurbaşkanlığı seçimleri ikinci tura kalıyor, AKP ve MHP'den oluşan Cumhur İttifakı'nın meclisdeki vekil sayısı da 300'den düşük olarak gözüküyordu. Fakat Konda anket firmasının bugün açıkladığı anket sonuçlarına göre Cumhurbaşkanlığı seçimleri ilk turda bitiyor. İşte Konda'nın paylaştığı son seçim anketinin detaylı sonuçları;

Yönetim Kurulu Başkanı Tarhan Erdem ile Genel Müdür Bekir Ağırdır yönetimindeki KONDA'nın yüzde 99 güven aralığında hata payını artı-eksi yüzde 1.7 olarak duyurduğu araştırmasına göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oy oranı bir ay içinde 53.3'ten 51.9'a düşerken, Muharrem İnce'nin oy oranının bir ay içinde yüzde 23.4'ten 28'e yükselmesi dikkat çeken hususlardan bir tanesi. 

Konda'nın Cumhurbaşkanlığı için yayınlanan anket sonuçlarına göre Cumhur İttifakı adayı Recep Tayyip Erdoğan yüzde 51.9, CHP adayı Muharrem İnce yüzde 28, İYİ Parti adayı Meral Akşener yüzde 10.2, HDP adayı Selahattin Demirtaş ise yüzde 9.0 civarında oy alıyor. Saadet Partisi'nin cumhurbaşkanı adayı Temel Karamollaoğlu'nun yüzde 0.7, Vatan Partisi'nin cumhurbaşkanı adayı Doğu Perinçek'in ise yüzde 0.1 oranında oy alacağı tahmin ediliyor.

HDP Barajı Geçiyor, 7 Parti De Mecliste

Konda anket firmasının araştırma sonuçlarına göre meclisteki dağılımı büyük oranda belirleyecek kilit parti HDP, yüzde 11.6 oranında oy alarak barajı geçiyor. Yedi partili bir parlamento oluşacağı tahmin edilen ankete göre, AK Parti yüzde 45.5, CHP yüzde 26.1, İYİ Parti yüzde 8.5, MHP yüzde 7.3 oranında oy alıyor.

son seçim anketi hdp barajı geçer mi seçimler 2. tura kalır mı seçimler ilk turda biter mi son seçim anketi sonuçları akp oy oranı recep tayyip erdoğan oy oranı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş