Son Dakika..Manisa'da 50 Asker Daha Zehirlendi

Gıda zehirlenmelerinin son zamanlarda sıklıkla yaşandığı Manisa'da General Seyfettin Çalbatur Kışlası 1'inci Piyade Er Eğitim Tugay Komutanlığı'nda bugün akşam yemeğinden sonra 50 asker zehirlendi ve acil olarak hastaneye kaldırıldı.

Son Dakika..Manisa'da 50 Asker Daha Zehirlendi
Son Dakika..Manisa'da 50 Asker Daha Zehirlendi Umut Aslan

Manisa'da bulunan General Seyfettin Çalbatur Kışlası 1'inci Piyade Er Eğitim Tugay Komutanlığı'nda bu akşam dağıtılan akşam yemeklerinden sonra mide bulantısı ve kusma şikayetleri görülen 50 asker gıda zehirlenmesi nedeni ile  Manisa Merkezefeni ve Manisa Devlet Hastanelerine kaldırıldı. Ambulanlarla kışladan alınan ve acil olarak hastanelere kaldırılan askerlere serum tedavileri başlatıldı.

Manisa'daki askeri birliklerde son 1 ay içerisinde yaşanan 3. gıda zehirlenme vakası olan bu olay sonrasında yediği akşam yemeğinden zehirlenen 50 askerin ise sağlık durumları hakkında net bir bilgi ajanslara henüz düşmedi.

Geçtiğimiz ay 23 Mayıs 2017 tarihinde Manisa 1'inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı Albay Arif Seyhun Kışlası'nda 1046 asker gıda zehirlenmesi yaşamış ve bir asker hayatını kaybetmişti. Bu olayın hemen ardından 4 gün sonra bu sefer Kırkağaç 6'ncı Jandarma Komando Er Eğitim Alayı'nda bir gıda zehirlenmesi olayı daha yaşanmış ve bu olayda da 70 asker zehirlenerek hastaneye kaldırılmıştı. Bugün de General Seyfettin Çalbatur Kışlası 1'inci Piyade Er Eğitim Tugay Komutanlığı'ndan gelen gıda zehirlenmesi olayında 50 askerin yaralandığı bilgisi geldi. Böylelikle son bir ay içerisinde Manisa'da bulunan askeri kışlalarda toplamda 1166 asker verilen yemeklerden dolayı zehirlendi.

Geçtiğimiz ay meydana gelen 2 zehirlenme olayının ardından soruşturma açılmıştı ve aileler kışlalara yemek temini eden şirketin incelenmesi için başvuruda bulunmuştu.

manisa gıda zehirlenmesi manisa zehirlenme kışla asker zehirlenme manisa asker zehirlenme
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Efsane Dizi Supernatural 14. Sezon 1. Bölüm Ne Zaman Başlayacak?
Efsane Dizi Supernatural 14. Sezon 1. Bölüm Ne Zaman Başlayacak?
iPhone'u Yurt Dışından Almak 3 Bin TL'ye Yakın Avantaj Sağlıyor!
iPhone'u Yurt Dışından Almak 3 Bin TL'ye Yakın Avantaj Sağlıyor!