Son Dakika...Bahçeli'den Erken Seçim Çağrısı, Tarih Verdi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında sürpriz bir şekilde erken seçim çağrısı yaptı ve hatta erken seçim için tarih bile verdi. İşte detaylar..

Son Dakika...Bahçeli'den Erken Seçim Çağrısı, Tarih Verdi.
Son Dakika...Bahçeli'den Erken Seçim Çağrısı, Tarih Verdi.

MPH lideri Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada erken seçim talebinde bulundu ve şu açıklamaları yaptı. "26 Ağustos 2018 Pazar günü, yani Malazgirt Zaferi ile Büyük Taarruzumuzun yıl dönümlerinde Türk milleti yeni bir zafer ruhuyla sandığa gidip hem cumhurbaşkanın hem de milletvekili genel seçiminde Türk ve Türkiye düşmanlarına gereken dersi vermesi en makul, en akılcı, en demokratik yoldur" dedi. Devlet Bahçeli sözlerine ayrıca şunları söylerek devam etti:

"Artık ülkemizin 16 Nisan halk oylamasıyla onaylanan Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine herhangi bir tavsama gecikme olmaksızın geçmesi milli beka ve tarihi emanetler açısından acil hal almıştır.Önümüzde iki seçenek vardır ya cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimi için 3 kasım beklenecek ya da seçimler erkene çekilecektir.

Önümüzde ülkemiz ve milletimiz aleyhine olabilecek bir siyasi gündem ve seçim süreçleri vardır. Bunu telafi etmek, lazım gelen önlemleri sorumluluk ve şuurla almak siyaset kurumunun ana görevi olmalıdır.

Bilinmelidir ki, gerekli uyum yaslarının süratle çıkarılmasının akabinde, MHP takdir ve tercih hakkını seçimlerin erkene alınmasından yana kullanacaktır. Bu işi daha fazla uzatmaya gerek yoktur. Kaosa oynayanların oyunlarını bozmak şarttır.

Siyasi muhataplarımıza ve aziz milletimize samimi ve tartışılmasını ümit ettiğimiz teklifimiz şudur:

26 AĞUSTOS'DA İKİ SEÇİM

26 Ağustos 2018 Pazar günü, Malazgirt Zaferi ile Büyük Taarruzumuzun yıl dönümlerinde Türk Milleti yeni bir zafe ruhuyla sandığa gidip hem Cumhurbaşkanın hem de Milletvekili genel seçiminde Türk ve Türkiye düşmanlarına gereken dersi vermesi en makul, en akılcı, en demokratik yoldur.

ERKENSEÇİME METİN ÖNLEMİ

Erken seçim önerisi getirerek dikkatleri üzerine çeken MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bu grup toplantısında süpriz br davranışta da bulundu. Bahçeli salı günleri düzenlediği her grup toplantısı öncesinde konuşma metnini basın mensuplarına dağıttırıyordu. Bahçeli'nin konuşmasını metinden de takip eden basın mensuplarına ilk defa bugün metin verilmedi. Gruptan yapılan açıklamada, fotokopi metinlerin teknik bir arıza nedeniyle dağıtılamadığı aktarıldı. Ancak Bahçeli'nin erken seçim çıkışı ile metnin dağıtılamama sebebi ortaya çıktı. Bahçeli, basın mensuplarınca önceden erken seçimin duyurulmasına önlem olarak metnin dağıtılmaması önlemini aldığı ortaya çıktı.

devlet bahçeli erken seçim MHP
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş