Son Dakika: Yine Sallandık

Adıyaman'ın ardından Denizli ve Gümüşhane'de de depremler meydana geldi. Sabaha karşı Gümüşhane'de meydana gelen depremin ardından bugün öğle saatlerinde Denizli de sallandı.

Son Dakika: Yine Sallandık
Son Dakika: Yine Sallandık

İki Deprem Birden Oldu

Adıyaman'da geçtiğimiz günlerde meydana gelen deprem sonrası, artçı depremler olacak mı sorusu akıllara geldi. Adıyaman'daki depremin ardından Denizli ve Gümüşhane'de de depremler meydana geldi. Bugün İç Ege'nin sallandığı öğrenildi. Denizli'de meydana gelen depremin 4.5 büyüklüğünde olduğu belirtirdi.

Denizli’de 4.5 Büyüklüğünde Deprem

Kandilli Rasathanesi’nden alınan bilgiye göre Denizli’nin Honaz İlçesi’nde 4.5 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Depremin büyüklüğü, Başbakanlık Afet Ve Acil Durum Yönetimi Deprem Dairesi Başkanlığı (AFAD) tarafından 4.2 olarak açıklanmıştı. Yapılan son araştırmalar sonucunda sarsıntının daha büyük olduğu ortaya çıktı.
Yerin 10 kilomete altında gerçekleşen deprem bugün 14.37’de gerçekleşti. Sarsıntı, İç Ege’de hissedildi.

Gümüşhane’de 3.7 Büyüklüğünde Deprem

Bugün sabah saatlerinde Gümüşhane’de 3.7 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Kelkit merkezli deprem, Gümüşhane’nin merkezinde de hissedildi.
Kandilli Rasathanesi’nin verdiği bilgiye göre Gümüşhane’nin Kelkiç İlçesi’ne bağlı Elmelik ve Dayısı köyleri arasında sabah saaatlerinde bir deprem meydana geldi. 3.7 büyüklüğünde olduğu açıklanan depremin sabaha karşu 04.41’de gerçekleştiği açıklandı.

Kaymakam Yaralandı

İlçede büyük bir panik yaşandığını belirten Gümüşhane Valisi Okay Memiş, il genelinde herhangi bir can ve mal kaybının olmadığını açıkladı. Ayrıca, depremde panik yaparak yere düştüğü belirtilen Kelkit Kaymakamı Naif Yavuz’un da kaşından yaralanarak Gümüşhane Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındığı öğrenildi.

denizlide deprem adıyaman depremi deprem mi oldu gümüşhane deprem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş