Son Dakika: Şırnak'ta Düşen Helikopterdeki Şehit Olan 13 Askerin Hepsi Rütbeli

Bu gece gelen Şırnak'ın Uludere ilçesindeki düşen helikopter kazasında şehit olan personellerin listesi ortaya çıktı. İddiaya göre şehit olan 13 askerimizin hepsi rütbeli askerlerden oluşuyor.

Son Dakika: Şırnak'ta Düşen Helikopterdeki Şehit Olan 13 Askerin Hepsi Rütbeli
Son Dakika: Şırnak'ta Düşen Helikopterdeki Şehit Olan 13 Askerin Hepsi Rütbeli Umut Aslan

Şırnak'tan gelen acı haberlerin ardı arkası kesilmiyor. Saat 20.55 sularında kalkışından kısa bir süre sonra yüksek gerilim hattına çarparak kaza kırıma uğradığı belirtilen Cougar tipi helikopterde şehit olan askerlerimizin listesi ortaya çıktı. Habere göre helikopter kazasında şehit olan askerler tümgeneral, albay, yarbay, binbaşı ve yüzbaşı gibi yüksek rütbeli askerlerden oluşuyor. Şırnak'ta düşen helikopterin içindeki üst düzey rütbeli komutanların üs bölgesini denetlemek üzere havalandığı da yeni gelen bilgiler arasında.

Şırnak'ın Uludere ilçesi Şenoba beldesinde düşen helikopterdeki şehit olan askerlerin tam listesi:

- Tümgeneral Aydoğan AYDIN

-Albay Oğuzhan KÜÇÜKDEMİR

-Albay Gökhan PEKER

-Yarbay Songül YAKUT

-Binbaşı Koray ONAY

-Yüzbaşı İlker ACAR

-Yüzbaşı Nuri ŞENER

-Başçavuş Mehmet ERDOĞAN

-Uzman Çavuş Zeki KOÇ

-Pilot Yüzbaşı Serhat SIĞINAK

-Pilot Üsteğmen Abdulmuttalip KESİKBAŞ

-Teknik Başçavuş Fevzi KIRAL

-Uzman Çavuş Hakan İNCEKAL

Abdullah Ağar: Şehitler Arasında Üst Düzey Bir Komutan Var

Resmi olarak Şırnak'ta düşen helikopterde şehit olan askerlerin tam isim listesi ve rütbeleri henüz yayınlanmazken terör uzmanı Abdullah Ağar'ın bir televizyon programına canlı olarak katıldığında söylediği sözler de gelen iddiaları destekler nitelikte. İşte Abdullah Ağar'ın o sözleri : "Şırnak'ta düşen askeri helikopter ile ilgili canlı yayında açıklama yapan Abdullah Ağar, enkaza ulaşıldığını ve çok sayıda şehit olduğunu açıkladı. Ağar, üst düzey bir komutanın da şehit olduğunu söyledi."

Helikopter Kazasından Sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan Başsağlığı Mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Şırnak'ta askeri helikopterin düşmesiyle ilgili olarak yetkililerden bilgi aldığı bildirildi. Cumhurbaşkanlığı kaynakları, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Şırnak'ın Uludere ilçesine bağlı Şenoba beldesinde bir askeri helikopterin düştüğüne ilişkin ilk bilginin, Beştepe'de MGK Toplantısının ardından MGK üyelerine verilen iftar esnasında ulaştığını açıkladı. Helikopterin yüksek gerilim hattına takılarak düşmesiyle meydana gelen elim kazada can kayıpları da olmasından derin üzüntü duyan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın şehit askerlere Allah'tan rahmet temennisi eşliğinde, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'a başsağlığı dileklerini de ilettiği kaydedildi.

 

13 Rütbeli Askerin Şehit Olduğu Helikopter Kazasından Sonra TSK'nın Yayınladığı Mesaj

"31 Mayıs 2017 Çarşamba günü, Şırnak/Şenoba Tugay Komutanlığından kalkış yapan ve içinde 13 personelimizin bulunduğu AS 532 COUGAR tipi bir helikopter, kalkışından kısa bir süre sonra, ilk alınan bilgilere göre, yüksek gerilim hatlarına takılması sonucunda saat 20.55 sularında kaza kırıma uğramıştır. Olayla ilgili inceleme devam etmektedir. Söz konusu elim kaza neticesinde; helikopterde bulunan kahraman silah arkadaşlarımızın şehit olduğu bilgisi alınmıştır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu elim olayda şehit olan kahraman silah arkadaşlarımıza Allah'tan rahmet, değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk Milleti'ne başsağlığı ve sabır diliyoruz. Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

şırnak düşen helikopter şehit asker listesi şırnakta helikopter şehit olan askerler şırnakta helikopter kazasında general albay rütbeli askerler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Apple'ın Dev Ekranlı Yeni iPhone X'i Nasıl Olacak?
Apple'ın Dev Ekranlı Yeni iPhone X'i Nasıl Olacak?
Dublin'den Dalaman'a Uçak Seferleri Başladı, Turist Akını Bekleniyor
Dublin'den Dalaman'a Uçak Seferleri Başladı, Turist Akını Bekleniyor