Son Dakika: Şam'da İki Canlı Bomba! Çok sayıda ölü var.

Suriye'de iç savaş yedinci yılına girdi. Başkent Şam'da ilk önce Adalet Sarayı'nın canlı bombanın kendini patlatmasının hemen ardından restoranda bir patlama daha gerçekleşti. Şam'da patlayan bomba etkisiyle çok sayıda yaralının ve en az 31 kişininde öldüğü öğrenildi.

Son Dakika: Şam'da İki Canlı Bomba! Çok sayıda ölü var.
Son Dakika: Şam'da İki Canlı Bomba! Çok sayıda ölü var. Fırat Ali

Suriye'nin başkenti Şam'da art arda bomba patlatıldı. Başkent Şam'da Adalet Sarayı'nda patlayan bombanın  hemen ardından restoranda bir bomba daha patlatıldı. Öğrenilen bilgiye göre en az 31 kişinin hayatını kaybettiği ve çok sayıda yaralının olduğu söyleniyor.

15 Mart 2017 tarihi itibarı ile Suriye bugün iç savaşının yedinci yılına girdi. Yedi yıldır süren iç savaşta bugün başkent Şam'da Hamidiye semtinde bulunan Adalet Sarayı'nın içinde bomba patlatıldı. Patlamanın fotoğraflarında yerlerin kanla kaplı olduğu görülmekte. 

Adalet Sarayı'nda kendini patlatan bombacının, bomba yüklü yelek giydiği ve içerisinin en kalabalık olduğu anda kendini patlatarak çok sayıda kişiyi öldürdü ve yaralı bıraktı. En az 31 kişinin öldüğü ve ölü sayısının daha da artacağını söyleyen medya çok sayıda yaralı olduğunu belirtti. Hamidiye semtindeki Adalet Sarayında bomba patlatılmasının hemen ardından bir canlı bomba daha kendini patlattı. İlk patlama ile arasında 4 kilometre uzaklıkta olan bir restoranda yapılan ikinci patlamada is çok sayıda ölü olduğu öğrenildi. Suriye'nin resmi medyasının verdiği bilgiye göre restoranın Rabva bölgesinde olduğu ve çok sayıda ölü ve yaralının bulunduğunu bildirdi.

Suriye'nin başkenti Şam'da, art arda yapılan iki bombalı saldırıyı henüz üstlenen olmadı kimin yaptığı hakkında da resmi bir açıklamanın olmadığı öğrenildi.

Geçtiğimiz Cumartesi günü başken Şam'da yine çifte bomalı saldırı yapılmıştı. Bu saldırıda 46 kişi hayatını yitirmiş çok sayıda kişininde yaralanmıştı. Geçtiğimiz hafta sonu yapılan bambalı saldırıyı Şam’ın kurtuluşu Heyeti Örgütü (Tahrir-u Şam Heyeti) üstlenmişti.

 

 

Şam'da patlama Suriye'de bombalı saldırı suriye şam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş