Son Dakika: Polis Aracına Bombalı Saldırı

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde zırhlı polis aracının devriye gezdiği sırada yola döşenen bomba infilak etti. Polis aracı savrulurken, içindeki 2 poliste yaralandı.

Son Dakika: Polis Aracına Bombalı Saldırı
Son Dakika: Polis Aracına Bombalı Saldırı

Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu Bölgesi’nde terör olayları durulmuyor. Hergün şehit haberi gelen bölgelerimizde, bir olay daha yaşandı. Mardin’in Kızıltepe ilesinde 2 polis, zırhlı polis aracı ile devriye gezerken, yola daha önceden döşenmiş bomba infilak etti. Patlama sonucu 2 polis yaralandı. Olay yerine hemen destek ekip çağırıldı ve ambulanslar sevk edildi. İlk müdahalenin yapılmasının ardından polisler Kızıltepe Devlet Hastanesi’ne sevk edildi.

Olay Kızıltepe ilçesinin Mezopotamya mahallesinde saat 22.05’de meydana geldi. Patlamayı duyan vatandaş panik olurken, güvenlik güçleri de hemen bölgeye geldi ve olayın olduğu yeri abluka altına aldı.

Özel harekat polislerinin geldiği bölgede emniyet sağlandığından emin olduktan sonra, bombanın patladığı yerde incelemeler başlatıldı. Henüz bombanın uzaktan kumanda ile mi patlatıldığı yoksa daha önce yerleştirilen bir bomba olup olmadığı konusu netlik kazanmamakla birlikte, bombanın cinsi hakkında da bir açıklama yapılmadı.

Kızıltepe Devlet Hastanesi’ndeki 2 polisin tedavileri sürerken, hayati tehlikeleri olmadığı söyleniyor. Polis aracı zırhlı olduğu için, polisler olaydan ucuz kurtuldular. Normal bir araç olsaydı, bombanın aracı pert edeceği ve içindekilerin de yaşamını yitireceği düşünülüyor. 

mardinde polise saldırı yoldaki bomba patladı kızıltepe bombalı saldırı 2 polis yaralandı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Facebook'ta 'Paralı' Dönem Başlıyor
Facebook'ta 'Paralı' Dönem Başlıyor
Kılıçdaroğlu: İnce Seçilirse İstifa Edecek
Kılıçdaroğlu: İnce Seçilirse İstifa Edecek