Son Dakika! Marmaray’da Acil Boşaltma Anonsu!

Marmaray’da seyahat eden yolcular bir anda neye uğradıklarını şaşırdı. Metro beklerken bir anda başlayan anons ile bütün peronlar boşaltıldı. Daha sonra ise gerçek ortaya çıktı.

Son Dakika! Marmaray’da Acil Boşaltma Anonsu!
Son Dakika! Marmaray’da Acil Boşaltma Anonsu!

Suyun altına yapılan Marmaray tüp geçidi, herhangi bir sızıntı olması durumunda kurtulma şansının olmayacağı bir yer. Bir de Marmaray’ın elektrikle çalıştığı düşünülürse, bu durum daha da tehlikeli hale geliyor. Marmaray’da metro bekleyen ve o an metronun içinde olan kişiler varken, bir anda acil peronları boşaltın anonsu yapılmaya başlandı. Durum böyle olunca, bir de tehlikeli bir yer olması sebebiyle, millet çok fazla panik oldu ve koşa koşa oradan çıkmaya çalıştılar. Daha sonra ise neden böyle bir anons verildiği kontrol edilince, gerçek ortaya çıktı. Anons sistemi arızasından dolayı sebepsiz yere böyle bir anons yapılmış.

Sistemin bozulmasıyla, “Sayın yolcularımız lütfen dikkat. Acil bir durum nedeniyle tüm yolcuların peronları derhal terk etmeleri gerekmektedir” şeklinde sürekli olarak anons geçildi. Böyle olunca herkes ciddi bir şey var diye panik oldu.

Ulaştırma,  Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, yangın alarmının bozulması sebebiyle böyle bir anons verildiğini söyledi.

Marmaray herhangi bir problemin olmadığı fark edilince tekrar kullanıma açıldı.

marmaray marmaray arıza marmaray acil boşaltma anonsu marmarayda acil boşaltma
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Facebook'ta 'Paralı' Dönem Başlıyor
Facebook'ta 'Paralı' Dönem Başlıyor
Kılıçdaroğlu: İnce Seçilirse İstifa Edecek
Kılıçdaroğlu: İnce Seçilirse İstifa Edecek