Son Dakika.. Manisa'da Yüzlerce Asker Zehirlenme Sonrası Hastaneye Kaldırıldı

Edinilen son dakika haberi bilgisine göre Manisa/Kırkağaç'da 2. zehirlenme vakası yaşandı ve rahatsızlanan birçok asker acil olarak hastahanelere sevkedildi.

Son Dakika.. Manisa'da Yüzlerce Asker Zehirlenme Sonrası Hastaneye Kaldırıldı
Son Dakika.. Manisa'da Yüzlerce Asker Zehirlenme Sonrası Hastaneye Kaldırıldı Umut Aslan

Manisa'nın Kırkağaç ilçesinde  6. Jandarma Komando Eğitim Alayı'nda, akşam yemeğinin ardından çok sayıda asker rahatsızlanarak zehirlenme şüphesi ile hastanelere kaldırıldı. Edinilen bilgiye göre, Soma, Kırkağaç ve Akhisar'daki devlet hastanelerine kaldırılan askerlerin et kavurma, pilav, salata ve yoğurttan oluşan menünün ardından mide bulantısı, ishal ve kusma şikayetleri baş gösterdiği öğrenildi. Henüz geçtiğimiz Salı günü yine Manisa'da 1. Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı'ndaki gıda zehirlenmesinden sonra 1046 asker zehirlenmiş ve 1 asker ise yaşamını kaybetmişti.

Manisa'da 1. Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı'ndaki Salı günü yaşanan vahim zehirlenme vakasının henüz yankıları sürerken bugün de yine Manisa'nın Kırkağaç ilçesinde  6. Jandarma Komando Eğitim Alayı'nda böyle bir zehirlenme vakasının yaşanması tüm dikkatleri bölge üzerine çekti. 

Manisa'da 1. Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı'ndaki Salı günü yaşanan zehirlenme olayında soruşturma halen devam ederken, olayın bakteriyel enfeksiyon nedeniyle gerçekleştiği düşünülüyor. Sağlık Bakanlığı'nın gönderdiği 20 kişilik uzman ekip halen kışlada çalışmalarını sürdürüyor. Ayrıca zehirlenen askerlerden hayatını kaybeden Er Hüsnü Özel'in ise otopsi işlemleri yapılmaya başlandı

Zehirlenme olayının ilk sonuçlara göre 'salmonella' bakterisinden olduğu konusunda öngörüler olduğunu belirten Vali Güvençer, bu bakterinin alt türevlerinin bulunduğunu, yemekten veya başka bir şeyden olabileceğini, bunun da laboratuvar sonuçları kesin hale geldiğinde belirleneceğini belirterek, "Çoklu zehirlenme ve bir çocuğumuzun vefatı sonrasında idari ve adli soruşturma sürüyor. İdari soruşturma sonrasında elde edilecek bilgiler adli soruşturmaya dahil edilecek" dedi.

manisa zehirlenme kırkağaç asker hastaneye kaldırıldı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Apple'ın Dev Ekranlı Yeni iPhone X'i Nasıl Olacak?
Apple'ın Dev Ekranlı Yeni iPhone X'i Nasıl Olacak?
Dublin'den Dalaman'a Uçak Seferleri Başladı, Turist Akını Bekleniyor
Dublin'den Dalaman'a Uçak Seferleri Başladı, Turist Akını Bekleniyor