Son Dakika: Batman'da Okula Ses Bombalı Saldırı Yapıldı!

Batman'ın Cumhuriyet Mahallesi sınırlarında bulunan Cumhuriyet İlkokulu'na ses bombası ile saldırı yapıldı. Saldırı da herhangi bir ölen ya da yaralanan yok. Polisler, kısa süre içerisinde bölgede kimlik tespiti ve arama işlemleri başlattı. İl Emniyet Müdürü M. Ali Akkaplan'da olay yerine gelerek bilgi aldı.

Son Dakika: Batman'da Okula Ses Bombalı Saldırı Yapıldı!
Son Dakika: Batman'da Okula Ses Bombalı Saldırı Yapıldı!

Cumhuriyet Mahallesi'nde meydana gelen olay Cumhuriyet İlkokulu hedef alınarak atılan ses bombası ile başlıyor. Öncesinde bölgede gerilimli anların yaşanması, belli noktalarda taciz atışlarının ve eylemlerin olması, bu tür eylemlerle olayların şehir içerisine sıçrayabileceği korkusunu bölge halkına veriyor.

Doğrudan ilkokula yönelik bir saldırı yapan ve ses bombası kullandıkları için herhangi bir can kaybı olmamasına rağmen, bölgede ciddi paniğe neden olan teröristler henüz daha yakalanmadılar. Fakat bölgede ciddi bir operasyon ve arama durumu söz konusu.

İl Emniyet Müdür Olay Yerine Geldi

Yaşanılan patlama üzerine kısa süre içerisinde olay yerine gelen polislerin yanı sıra, doğrudan İl Emniyet Müdürü görevinde bulunan M. Ali Akkaplan'da olayın yaşandığı okula geldi. Akkaplan, ilk anda polislerden genel bir bilgi alarak ardından detaylı bir rapor talep etti. İl Emniyet Müdürü'nün de kısa süre içerisin de olay yerine gelmesi, işlemlerin daha kapsamlı bir hale geldiğini göstermiş oldu.

Polisler, ilgili hain saldırıya yönelik detaylı bir araştırma başlatmış durumdalar. Öncelik, saldırıyı yapan kişilerin mevcut kimliklerini tespit etmek yönünde. 

Okullarda Güvenlik Önlemleri Arttırılmalı

Yaşanılan bu olayın üzerine bölgede ki veliler, özellikle de Cumhuriyet İlkokulu'nda çocuğu okumakta olan veliler ciddi bir tedirginlik içerisine girmiş durumdalar. Veliler, bu bölgede hassas çatışmaların sık yaşandığını ve okullar gibi çocukların ağırlıkta olduğu noktalarda daha verimli önlemlerin alınması gerektiğini dile getirdiler. Özellikle de OHAL sürecinde olmamız, bu önlemlerin önemini bir kat daha arttırmakta. 

Konu ile ilgili hem Valilik, hem de Emniyet üdürlüğü yakın bir şekilde çalışmalarına en kapsamlı şekilde devam etmekteler. 

batman okul patlama bomba
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor