Son 30 Yılın Rekoru: İstanbul Hava Sıcaklığı 40 Dereceyi Görecek.

Tüm Türkiye'yi kasıp kavuran Afrika sıcakları nedeni ile son 30 yılın sıcaklık rekorları kırılacak. İstanbul'un bile 40 dereceyi göreceği bugün Şanlıurfa 45 derece ile kavrulacak.

Son 30 Yılın Rekoru: İstanbul Hava Sıcaklığı 40 Dereceyi Görecek.
Son 30 Yılın Rekoru: İstanbul Hava Sıcaklığı 40 Dereceyi Görecek. Umut Aslan

Türkiye'de hava sıcaklıkları tüm ülkeyi olumsuz yönde etkilemeye devam ediyor. Ramazan ayında mevsim normallerinin altında seyreden hava sıcaklıkları ramazan ayının son 3 gününden itibaren tırmanışa geçti ve bayramda sıcaklıklar iyice etkisini göstermeye başladı. Kuzey Afrika'dan gelen sıcak hava dalgası şu anda tüm Türkiye'yi etkisi altına almış durumda. Bu nedenle de hemen hemen tüm Türkiye'de hava sıcaklıkları rekor düzeylere ulaştı. Bugün ise kuzey Afrika'dan gelen sıcak hava dalgalarının yarattığı etkiyle en sıcak günlerden biri yaşanacak. İstanbul 40 dereceyi görecek, diğer illerimizde ise hava sıcaklıkları şu şekilde: Şanlıurfa ve Aydın'da 45, Manisa'da 44, Diyarbakır'da 43, Antalya, Balıkesir ve Edirne'de 42, İzmir ve Adana'da 41, Ankara, Bursa ve Malatya'da 40, Samsun, Trabzon ve Erzurum'da 32 derece olacak. Meteoroloji, Kuzey Afrika'dan gelen sıcak hava dalgalarının etkisinin tüm Türkiye'de 3 gün süreceğini ve sıcaklıkların mevsim normallerinin 6-10 derece yukarı yönde çıkmasına neden olacağını belirtti.

Afrika'dan gelen sıcak hava dalgaları Pazartesi gününden itibaren etkisini  yitirmeye başlayacak. Türkiye'nin doğusunda Salı günü, batısında ise Çarşamba günü mevsm normallerine dönmesi beklenen hava sıcaklıkları karşısında uzmanlar uyarı üstüne uyarı yapıyor. Sıcak hava dalgaları etkisini geçirene kadar saat 11.00 ile 16.00 arasında dışarı çıkmayın uyarısı yapan uzmanlar bu sıcak havalarda yangın riskine de işaret ediyor. Sokak hayvanlarının da bu sıcak günlerde unutulmamasını belirten uzmanlar köşe başlarına ve hayvanların ulaşabileceği yerlere su kabı bırakmaya özen gösterilmesini ifade ediyor.

istanbul sıcaklık türkiye sıcaklık ne kadar devam edecek istanbul rekor hava sıcaklığı istanbul hava sıcaklığı kaç derece
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Efsane Dizi Supernatural 14. Sezon 1. Bölüm Ne Zaman Başlayacak?
Efsane Dizi Supernatural 14. Sezon 1. Bölüm Ne Zaman Başlayacak?
iPhone'u Yurt Dışından Almak 3 Bin TL'ye Yakın Avantaj Sağlıyor!
iPhone'u Yurt Dışından Almak 3 Bin TL'ye Yakın Avantaj Sağlıyor!