Sömestr Tatili (15 Tatil) Ne Zaman Başlıyor 2017 MEB

Sömestr Tatili ne zaman, ertelendi mi soruları ülkemizi etkisi altına alan soğuk hava ve kar yağışlarının ardından okulların tatil edilmesiyle gündeme geldi. Öğrenciler ve veliler 15 tatil ne zaman, okullar ne zaman tatile girecek Milli Eğitim Bakanlığı’ndan gelecek açıklamayı beklemeye başladılar.

Sömestr Tatili (15 Tatil) Ne Zaman Başlıyor 2017 MEB
Sömestr Tatili (15 Tatil) Ne Zaman Başlıyor 2017 MEB

Yeni yıl ile birlikte eğitim öğretim hayatına devam eden milyonlarca öğrenci  “Sömestr tatili ne zaman” merak etmeye başladı. Ayrıca kar yağışları nedeni ile başta İstanbul olmak üzere birçok ilde 3 gündür okulların tatil ilan edilmesi öğrencilerin “15 tatil ertelendi mi” diye endişe duymasına neden oldu. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB)’den gelen “Sömestr tatili ne zaman” açıklamaları ve tüm detaylar haberimizin devamında.

İlk, orta ve lisede eğitim ve öğretim hayatını devam eden milyonlarca öğrencinin ve velilerin Sömestr tatili heyecanı başladı. Hem veliler hem de öğrenciler karne notları kadar tatil planlarını da şimdiden yapmaya başladılar. Akıllardaki soru 15 tatil ne zaman? Türkiye’yi etkisi altına alan yoğun kar yağışı ve soğuk havalar nedeni ile okulların 3 gündür kapalı olması acaba Sömestr tatili ertelendi mi sorusunu akıllara getirdi.

SÖMESTR TATİLİ NE ZAMAN? OKULLAR NE ZAMAN KAPANACAK?

Eğitim ve öğretim dönemlerine her yıl farklı tarihlerde start verilmesi tatil tarihlerini de etkiliyor. Geçen sene Sömestr tatilinin 30 gün olacağı yönündeki haberler uzun bir süre gündeme gelmiş ve Milli Eğitim Bakanlığı Nabi Avcı’nın yaptığı açıklamalar sonrasında doğru olmadığı anlaşılmıştı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) resmi web sitesinde belirttiği iş takvimine göre 15 tatili ne zaman başlayacağı bilgisini resmi olarak duyurdu. Peki 15 tatil ertelendi mi, okullar ne zaman kapanacak?

15 TATİL NE ZAMAN?

MEB resmi web sitesinden paylaşılan takvime göre 2016-2017 eğitim ve öğretim yılı 20 Ocak 2017 tarihi ile 15 tatile girecek. 16 gün sürecek olan Sömestr tatili 6 Şubat Pazartesi günü son bulacak ve öğrenciler yine sıralarındaki yerlerini alacak.

15 tatil ne zaman sömestr tatili 15 tatil ertelendi mi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Facebook'ta 'Paralı' Dönem Başlıyor
Facebook'ta 'Paralı' Dönem Başlıyor
Kılıçdaroğlu: İnce Seçilirse İstifa Edecek
Kılıçdaroğlu: İnce Seçilirse İstifa Edecek