Şırnak'ta Helikopter Düştü:13 Asker Şehit

Son dakika: Şırnak'ta düşen helikopterde 13 askerin şehit olduğu bilgisi geldi. Helikopterin yüksek gerilim hattına çarpması sonucu düştüğü belirtildi.

Şırnak'ta Helikopter Düştü:13 Asker Şehit

Son Dakika: Şırnak'ta 1 helikopterimiz havalandıktan 3 dakika sonra düştü. Mürettebat ile ilgili herhangi bir bilgi henüz ajanslara ulaşmazken arama kurtarma ekiplerinin bölgeye intikal ettiği, arama kurtartarma ve olay yeri inceleme çalışmalarının başladığı bildirildi.

Şırnak'ın Uludere ilçesi Şenoba Beldesi'nde düşen helikopter sonrasında TSK bir açıklama yaptı. İşte TSK'nın açıklaması :

TSK : Helikopter kazasında 13 asker şehit oldu

"31 Mayıs 2017 Çarşamba günü, Şırnak/Şenoba Tugay Komutanlığından kalkış yapan ve içinde 13 personelimizin bulunduğu AS 532 COUGAR tipi bir helikopter, kalkışından kısa bir süre sonra, ilk alınan bilgilere göre, yüksek gerilim hatlarına takılması sonucunda saat 20.55 sularında kaza kırıma uğramıştır. Olayla ilgili inceleme devam etmektedir. Söz konusu elim kaza neticesinde; helikopterde bulunan kahraman silah arkadaşlarımızın şehit olduğu bilgisi alınmıştır."

Şırnak'ın Uludere ilçesi Şenoba Beldesi'nden havalanan Cougar tipi helikopter kalkış yaptıktan 3 dakika sonra yüksek gerilim hattına çarpara düştü. 19.40 sıralarında gerçekleşen olayda TSK'nın açıklamasına göre helikopterde bulunan tüm mürettebat olan 13 askerimiz şehit düştü. Olayla ilgili  Şırnak Valiliği şu açıklamayı yaptı. "Şenoba Bölgesi'nden kalkan Cougar tipi helikopterin kalktıktan 3 dakika sonra yüksek gerilim hattına takılması sonucu düşmüştür. Olay yerine kurtarma ekiplerimiz intikal etmiştir."

Olay yerindeki muhabirimizden alınan bilgilere göre Şenoba'dan havalanan helikopterin Şırnak merkezdeki 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı'na gelmek üzere hareket ettiğini ve içinde askerlerin de bulunduğunu söyledi. Helikopterin düştüğü bilgisinin gelmesinin ardından bölgeye çok sayıda arama kurtarma ve sağlık ekiplerinin gönderildiğini de gelen bilgiler arasında.

Şırnak ilinin Beytüşşebap ilçesine bağlı Kato dağında 2 aydır PKK'ya yönelik operasyonların sürdüğü biliniyor. Düşen helikopterde bulunan askerlerin büyük olasılıkla Kato'daki operasyondan dönen veya oradaki operasyonla bir bağlantısı olan askerler olduğu tahmin ediliyor.

helikopter kazası şırnak şenoba uludere kaç şehit
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Rus Lideri Putin Soğuk Havada Göle Girdi ve Yıkandı
Rus Lideri Putin Soğuk Havada Göle Girdi ve Yıkandı
Yok Böyle Canilik, 9 Aylık Bebeği Öldürdü!
Yok Böyle Canilik, 9 Aylık Bebeği Öldürdü!