Şırnak Helikopter Kazasında Şüpheli Durum mu Var?

Şırnak’ın Uludere ilçesi yakınlarında meydana gelen helikopter kazasında hepsi rütbeli ve bir tanesi general seviyesinde 13 askeri personel şehit oldu. Kazanın yüksek gerilim hattına çarpma sonucu meydana geldiği açıklandı. Kazada şüpheli bir durum söz konusu mu? Detaylar haberimizde…

Şırnak Helikopter Kazasında Şüpheli Durum mu Var?

Bu sabah yapılan operasyonlarda 3 askerimiz şehit olurken 6 asker ve 1 korucu da yaralı olarak hastaneye kaldırılmıştı ki, Şırnak’ın Uludere ilçesi yakınlarında yüksek gerilim hattını fark etmeyen pilot, gerilim hattına çarparak helikopterin düşmesine ve 13 rütbeli subayın şehit olmasına sebep oldu. 
Olay 19.40 sularında gerçekleşti ve helikopterde bulunan subayların 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı'na gelmeye çalıştıkları tahmin ediliyor. Kalkıştan 3 dakika sonra yüksek gerilim hattına çarpıp düşen helikopterde Şırnak’ta görevli oldukları düşünülen askeri personel taşındığı tahmin ediliyor.
İHMAL VAR MI?
19.40’ta hava tam kararmıyor ve yaz günü olması dolayısıyla hava güneşli bile. Helikopteri sürekli o civarda kullanan birisi yüksek gerilim hatlarının yerini özellikle biliyordur. Gündüz gözüyle bile görülebilen yüksek gerilim hattına helikopterin çarpması, “acaba bu kazada bir ihmal söz konusu mu?” sorusunu akıllara getiriyor.
Valilik açıklaması ilk bulguların yüksek gerilim hattına çarpması olduğu söylense de, henüz daha net bir açıklama yapılmış değil. O subaylar nerede görevliydi? Neden aynı helikopterdelerdi? 
Olay kapsamlı olarak araştırılırken, FETÖ ile alakalı bir bulgu olup olmadığı merak ediliyor.

 

şırnak helikopter kazası helikopter kazasında ihmal helikopter kazası şüpheli durum 13 subay şehit şüpheli durum
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bingöl- Elazığ Karayolunda Kaza, 4 Ölü 7 Yaralı
Bingöl- Elazığ Karayolunda Kaza, 4 Ölü 7 Yaralı
Araç Sahiplerine Müjde! Benzin Ve Motorin Fiyatlarında Büyük İndirim
Araç Sahiplerine Müjde! Benzin Ve Motorin Fiyatlarında Büyük İndirim