Sevgililer Günü Yasaklandı

14 Şubat Sevgililer Günü Pakistan’da yasaklandı. Yasaklanma sebebi olarak ise ahlaksız davranışları ve açılıp saçılmayı teşvik etmesi olarak gösterildi. İslam kültürü ile de bağdaşmadığından dolayı 14 Şubat Sevgililer Günü artık ülkede kutlanması yasaklandı.

Sevgililer Günü Yasaklandı
Sevgililer Günü Yasaklandı

İslamabad Yüksek Mahkemesi Pakistan’da Sevgililer Günü tartışmasına son noktayı koydu. Artık Pakistan’da 14 Şubat Sevgililer günü kutlaması yapmak yasaklandı. Sevgililer Günü’nün yasaklanma sebebi olarak ise islam dini ile bağdaşmayan bir kutlama olduğu, bu kutlamalar sebebiyle gençlerin açılıp saçılarak çıplaklığı teşvik ettiği, bunun yanında ahlaksızlığı da teşvik ettiği gerekçesi gösterildi.

Pakistan Cumhurbaşkanı Memnun Hüseyin'in Sevgililer Günü hakkında bir yıl önce yaptığı konuşmanın ardından yasak yeni geldi. Sevgililer Günü’ndeki yasaklar kafe ve restoranları etkilemiyor. Sadece televizyonlar Sevgililer Günü haberi yapmak ve bu alanda imalar da yasak. Gazetelerde de bu konuya yer verilmeyecek.  Bunun yanında Sevgililer Günü hakkında hediyeler, karpostallar gibi hediyelik ürünlerin satılması yasaklanacak.

Geçen yılda da Pakistan’ın Kuzey’inde bulunan Kohat şehrinde Sevgililer Günü karpostalı ve hediyeleri satmak ve dağıtmak yasaklanmıştı. Peşaver şehrinde de bu yasaklar uygulanmaya çalışılsa da iki şehirde de halk bu yasakları dikkate almadığı dile getirildi.

Şimdi ise tüm ülkede getirilen yasakların ardından halk bu kurala uymak zorunda kalacak. Çünkü artık resmi olarak Sevgililer Günü yazan ürünler satan kişiler suç işlemiş oalcak.

sevgililer günü 14 şubat sevgililer günü 14 şubat salı sevgililer günü pakistan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor