Şenlikte Çıplak Erkek Cesedi Paniği

Bodrum’da her yıl düzenlenmekte olan bir şenliğe katılmak üzere Karaada’ya gidenler gözlerine inanamadılar. Çünkü sahilde çıplak bir erkek cesedi vardı.

Şenlikte Çıplak Erkek Cesedi Paniği
Şenlikte Çıplak Erkek Cesedi Paniği

Cesedin üzerinde sadece botları vardı. Cesedin geçtiğimiz Eylül ayının 30’unda Bodrum Karaada açıklarında batan bottan olabileceği düşünülüyor. Çünkü o kazada 6 kişi ölmüş 4 kişi ise kurtarılmıştı. Ancak kayıp olan 21 kişinin birinin cesedinin kıyıya vurmuş olabileceği düşünülüyor. Muğla’nın Bodrum ilçesine 3 mil uzaklıkta olan Karaada’da bu sene 7. Karaada Şenlikleri düzenlenecekti. 300 kişinin şenliğe katılmak üzere bu sabah teknelerle adaya gitti. Ancak şenliklerin yapılacağı yere 100 metre uzaklıkta çıplak bir erkek cesedi görüldü. Ayaklarında sadece botları bulunan ve kıyıya vurmuş olduğu her halinden belli olan cesedi görenler derhal Bodrum Sahil Güvenlik ekiplerine bilgi verdi. Adaya gelen sahil güvenlik ekipleri yaptıkları ilk incelemede cesedin kaçmak için yola çıkan ama başarılı olamayan bir göçmene ait olabileceği kararına vardılar.

40 yaşlarındaki ceset ile ilgili incelemeler devam ediyor. İlk incelemede cesedin çürümeye başlamış olmasından uzun süredir suyun içerisinde olduğu anlaşılıyor. Gerekli incelemelerin tamamlanmasının ardından Bodrum Devlet Hastanesine oradan da Muğla Adli Tıp Kurumu’na kaldırılan cesedin kimlik tespit çalışmaları da başladı. Görgü tanıklarından Rıza Çoban ise bazı açıklamalarda bulundu. Evli ve üç çocuk babası 60 yaşındaki Çoban, cesedi gördüklerinde ilk başta şok olduklarını ancak daha sonra kendilerine gelip Sahil Güvenlik Ekipleri’ne bilgi verdiklerini söyledi.

30 Eylül tarihinde yasadışı yollarla Yunanistan’a kaçmak isteyen göçmenlerin bulunduğu bot batmış ve 6 kişi ölürken 4 kişi kurtarılmıştı. Ardından incelemelerde 21 kaçağın da kayıp olduğu anlaşılmıştı. Bu cesedinde o kayıp göçmenlerden birisi olduğu tahmin ediliyor.

bodrum ceset karaada şenlikleri muğla
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor