Şanlıurfa'da Bir Skandal Daha! "4 Çuval Oy Pusulası Ele Geçirildi"

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde seçime dair bi skandal daha yaşandı! Önceden mühürlendiği ileri sürülen 4 çuval oy pusulası ele geçirildi

Şanlıurfa'da Bir Skandal Daha!
Şanlıurfa'da Bir Skandal Daha! Hilal Mert

Bugün Türkiye için tarihi bir gün! 16 Nisan 2017'de yapılan referandum ile Türkiye Cumhurbaşkanı Hükümet Sistemi'ne geçmiş oldu. Bugün de ilk kez bu sistemin ilk seçimi yapılıyor. Seçimde 6 Cumhurbaşkanı adayı ve genel seçimerde ise 8 parti yarışıyor.

Türkiye'nin bazı bölgelerinde seçime dair skandal olaylar yaşandı. Bugün en çok skandal yaşanan il Şanlıurfa oldu. Sabah saatlerinde Şanlıurfa'da müşahitler darp ve tehdit edildi. Başta Şanlıurfa Merkez’e bağlı Eyyübiye ve Halliye köyleri olmak üzere pek çok köyde müşahitleri geri çekilmek zorunda kaldı. Olay üzerine CHP ivedilik ile YSK'ya başvuru yaptı. Verilen dilekçesinde, müşahitlerin köylere sokulmaması ve toplu oy kullanımı olaylarına karşı YSK’nin önlem alması istendi. CHP’nin Şanlıurfa’da yaşananlar konusunda YSK’ye 4 ayrı başvuru yaptığı öğrenildi. CHP tarafından YSK’ye yapılan başvuru sayısının 10 olduğu ifade edildi. Yaşanan olay sonrası YSK Başkanı Sadi Güven, Suruç'taki iddialara ilişkin açıklama yaptı. Sadi Güven yaptığı açıklamada, "Suruç 'taki bazı sandıklara yönelik asayişle ilgili iddialar konusunda, idari ve adli işlem için gerekli girişimlerde bulunulmuştur" dedi.

Bugün öğle saatlerinde Şanlıurfa polisine Mızar Mahallesi yolu üzerindeki Bilge İlkokulu'na otomobille çok sayıda mühürlü oy pusulası getirileceği ve sandıklardakilerle değiştirileceği ihbarı yapıldı, ihbar üzerine polis ekipleri harekete geçti.Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde polis ihbar edilen aracı yakaldı ancak aniden hızlanan otomobil, polisin havaya açmasıyla durduruldu. Yakalandığını anlayan otomobildeki 3 kişi araçta bulunan oy pusularını yola attı. Oy kullanılan okullara götürülmek üzere önceden mühürlendiği ileri sürülen 4 çuval oy pusulası ele geçirildi. Otomobilde bulunan 3 kişi de gözaltına alındı.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı...

Suruç Şanlıurfa seçim 24 haziran oy pusulası akp YSK sahte oy
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor