Sahte Canlı Bomba Tekme Tokat Dövüldü

Ülke canlı bomba saldırıları nedeniyle oldukça diken üstünde günler geçirirken Adana Sabancı Merkez Camii’nde bir vatandaş bomba süsü verilmiş tertibatla korku saldı.

Sahte Canlı Bomba Tekme Tokat Dövüldü
Sahte Canlı Bomba Tekme Tokat Dövüldü

Adana Sabancı Camii’nde bugün Cuma namazı öncesi yaşanan olayda belindeki kuşakta barut ve bilyelerle kendi yaptığı patlayıcı ile imama doğru koşan 33 yaşındaki Mahmut K. Cami cemaati tarafından linç ediliyordu. Vaaz yapan hocanın elindeki mikrofonu alarak Arapça konuşmaya başlayan ve akli dengesinin yerinde olmadığı öğrenilen sahte bombacı, canlı bomba diye bağırınca doğal olarak panik çıktı.

Seyhan Nehri’nin kenarına konuşlandırılmış ve 28500 kişinin bir arada namaz kılabildiği camide ön saflarda bulunan Mahmut K., hocanın mikrofonunu alarak Arapça bir şeyler söyleyip gömleğinin belini açarak bomba olduğunu söyledi. Göğsünü açtığında sarkan kablo gören cemaat büyük panik yaşadı. Panik ile kapılara yönelen halk içerisinde ezilmeden dolayı yaralananlar oldu. Bazı cemaat mensupları ise kapı yerine Mahmut K.’nın üzerine yürümeyi tercih edince kısa süre içerisinde etkisiz hale getirildi.

Kendine canlı bomba süsü vererek halkı panikleten ve ali dengesi bozuk olan Mahmut K. Bu aşamadan sonra tekme tokat dövüldü. Namazda olan polis ekiplerine göre K.’nın amatörce yapılan bombanın infilak etmesi durumunda yakın çevresine zarar verebileceği ifade edildi. Yaşananlar nedeniyle cami tahliye edildi ve Cuma namazı kılınamadı.

Diyarbakır Çermik ilçesi nüfusuna kayıtlı olan Mahmut K. Hakkında ailesi tarafından kayıp bildiriminde bulunulduğu öğrenildi. Polisler camide ve çevresinde arama yaparken çıkan izdihamda bayılanlara sağlık ekipleri müdahale ettiler.

 

 

canlı bomba sahte bomba cuma namazı adana sabancı cami
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?