Saadet Partisi'nin Cumhurbaşkanı Adayı Belli Oldu

AK Parti, MHP, HDP ve İYİ Parti'den sonra Saadet Partisi de 24 Haziran erken seçimleri için Cumhurbaşkanı adayını açıkladı

Saadet Partisi'nin Cumhurbaşkanı Adayı Belli Oldu
Saadet Partisi'nin Cumhurbaşkanı Adayı Belli Oldu Hilal Mert

2019'da yapılması planan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi seçimlerinin 24 Haziran 2018 pazar gününe alınmasının ardından partiler peyderpey adaylarını belirlemeye ve açıklamaya başladı.

AK Parti ve MHP çatı aday çıkardı ve AK Partı genel başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı aday gösterdi. HDP şuan Edirne Cezaevinde bulunan ve terör örgütünün propagandasını yapmaktan 5 yıla kadar hapis istemi ile yargınan  eski eş genel başkanı Selahattin Demirtaş'ı, İYİ Parti genel başkanı Meral Akşener'i, Vatan Partisi genel başkanı Doğu Perinçek'i aday gösterdi.

Seçime girecek olan ve adayını henüz açıklamayan Saadet Partisi ve CHP'den bugün önemli açıklamalar geldi!

Saadet Partisi adayını açıkladı ve 'adayımız genel başkanımız Temel Karamollooğlu'dur' dedi. CHP ise henüz adayını açıklamadı ama adayını açıklayacağı tarihi verdi. CHP Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi seçimlerinde aday göstereceği isimi 4 Mayıs 2018 cuma günü saat 10.00'da açıklayacağını duyurdu.

Temel Karamollooğlu Kimdir?

1941 Kahramanmaraş doğumlu. TBMM 16, 20 ve 21. dönemlerde milletvekilliği, 1989-1995 yılları arasında Sivas Belediye Başkanlığı görevini yaptı. Milli Selamet Partisi, Refah Partisi, Fazilet Partisi ve Saadet Partisi yönetimlerinde bulundu. 1968 yılından vefatına kadar 45 yıl Necmettin Erbakan’ın yakın çalışma ekibinde yer aldı. 30 Ekim 2016 tarihinde Saadet Partisi Genel Başkanı seçildi.

Saadet Partisi Cumhurbaşkanı Adayı 24 haziran seçim temel karamollooğlu recep teyyp erdoğan meral akşener doğu perinçek selahattin tektaş cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?