Rektör Bakan Yardımcısı Oldu, Atamalar Durdu, Öğrenciler Diploma Alamıyor

Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammet Güven'in Sağlık Bakanı yardımcılığı görevine atanınca üniversitede tüm işler durdu!

Rektör Bakan Yardımcısı Oldu, Atamalar Durdu, Öğrenciler Diploma Alamıyor
Rektör Bakan Yardımcısı Oldu, Atamalar Durdu, Öğrenciler Diploma Alamıyor Hilal Mert

Erciyes Üniversitesi çalışanları ve öğrencileri zor durumda bekliyor! Bu zor durumun gerekçesi Rektör Prof. Dr. Muhammet Güven'in Sağlık Bakanı yardımcılığı görevine atanması...

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektörü Prof. Dr. Muhammet Güven, bu görevinin yanı sıra bir süre önce kurulan Kayseri Üniversitesi'ne vekil rektör olarak atandı.Prof. Dr. Güven, 21 Temmuz'da yeni kurulan Cumhurbaşkanlığı kabinesindeki Sağlık Bakanlığı'na, bakan yardımcısı olarak getirildi.

Resmi Gazete'de yayınlanan bu yeni görevlendirmenin ardından YÖK yönetmeliğine göre, rektör vekili ve yardımcılarının da görevleri sonlandı. 21 Temmuz'dan beri ERÜ ve Kayseri Üniversitesi'ne yeni atama yapılmadı için de idare işlemler Genel Sekreterlikçe yürütülürdü ancak akademik personelle ilgili tüm işlemler durdu!

Yetkisizlik nedeniyle uzman, doçent ve profesör atamaları ve ayrılışları askıya alındı. ERÜ'den mezun olan öğrencilere de 45 gündür diploma verilemedi.

Hayati önem taşıyan bir başka olay ise hastaneye bağlı üniversitede yaşandı. Üniversitede tıp fakültesine bağlı kalp, diyaliz, çocuk ve araştırma hastanelerine hemşire alımı da yapılamadı. Üniversite yetkilileri, ERÜ rektörlüğüne yapılacak asli atamayla aynı zamanda yeni kurulan Kayseri Üniversitesi rektörlüğüne de vekalet atamanın gerçekleşmiş olacağına vurgu yaparak, birçok işlemin 45 gündür beklemede olduğunu ifade etti.

Rektör Bakan Yardımcısı Atama Öğrenci Diploma Erciyes Üniversitesi Prof. Dr. Muhammet Güven Sağlık Bakanlığı Kayseri Kayseri Üniversitesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?