Recep Tayyip Erdoğan'ın Kişisel Eşyaları Sergileniyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 40 adet kişisel eşyası 'Geleceğin Yıldızları için Karma Eserler Sergisi'nde görücüye çıktı

 Recep Tayyip Erdoğan'ın Kişisel Eşyaları Sergileniyor
 Recep Tayyip Erdoğan'ın Kişisel Eşyaları Sergileniyor Hilal Mert

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 40 adet kişisel eşyası 'Geleceğin Yıldızları için Karma Eserler Sergisi'nde sergilenmeye başladı.

İbn Haldun Üniversitesi tarafından düzenlenen ve 303 eserin olduğu sergide Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın koleksiyonundan sergi için bağışladığı eşyalar arasında Şevkat Nişanı adı verilen, Abdülhamit Han'ın hayır hizmetlerinde bulunan hanımlara vermiş olduğu nişan da bulunuyor.

Sergi açılışında konuşan Üniversitenin Mütevelli Heyeti Başkan Yardımcısı Bilal Erdoğan; "Serginin kapanışında da cumhurbaşkanımızla hayırseverlerimizi buluşturduğumuz bir yemeği ramazandan önce tertip etmeyi planlıyoruz" dedi.

İstanbul Haliç Kongre Merkezi'nde 21 Nisan günü açılan sergi 4 mayıs’a kadar açık kalacak.

Recep Tayyip Erdoğan Kimdir?

26 Şubat 1954 günü İstanbul Kasımpaşa'da doğdu. Aslen Rizelidir. 1965 yılında Kasımpaşa Piyale İlkokulu'ndan, 1973 yılında ise İstanbul İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. Fark dersleri sınavını vererek Eyüp Lisesi'nden de diploma aldı. Marmara Üniversitesi İktisadî ve Ticarî Bilimler Fakültesi'nden 1981 yılında mezun oldu.

27 Mart 1994 yerel seçimlerinde Refah Partisi'nden aday oldu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi.

3 Kasım 2002 seçimlerinde 14 Ağustos 2001'de arkadaşlarıyla birlikte kurduğu Adalet ve Kalkınma Partisi'nden 363 milletvekili çıkararak tek başına iktidar oldu. 2007'de yapılan seçimlerde de %46,6 oy alan AK Parti ile tek başına iktidar oldu. 10 Ağustos 2014 Pazar günü, Türk siyasi tarihinde ilk kez doğrudan halkın oylarıyla ve ilk turda 12. Cumhurbaşkanı seçildi. AK Parti ile ilişiğini kesti.

16 Nisan halk oylamasında kabul edilen Anayasa değişikliği ile Cumhurbaşkanının partili olabilmesinin önünün açılmasının ardından Recep Tayyip Erdoğan, 21 Mayıs 2017 tarihinde gerçekleştirilen 3. Olağanüstü Büyük Kongrede, kurucusu olduğu AK Parti'nin Genel Başkanlığına yeniden seçildi.

Recep Tayyip Erdoğan Kişisel Eşyalar Geleceğin Yıldızları için Karma Eserler Sergisi Cumhurbaşkanı sergi bilal erdoğan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş