PYD’ye Bir Darbe de Kürt Savaşçılardan

Zeytin Dalı Harekatı devam ederken PYD’ye bir darbe de Kürt Savaşçılardan geldi.

PYD’ye Bir Darbe de Kürt Savaşçılardan
PYD’ye Bir Darbe de Kürt Savaşçılardan

Suriye’nin Afrin iline 15 km uzaklıkta bulunan Azez ilçesindeki Savaşçılar PYD’ye karşı mücadelede veriyor.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Özgür Suriye Ordusuyla birlikte Afrin’e yönelik düzenlediği Zeytin Dalı Harekatı kapsamında, ÖSO’ya katılan bir grup Kürt kökenli Suriyeli, PYD’ye  karşı mücadele ediyor.

Suriye’de yaşanan iç savaştan sonra Azez ilçesinde yaşayan Kürt kökenli  bir grup Özgür Suriye Ordusu saflarına katıldı. Özgür Suriye Ordusuna bağlı olan Ceyşel Şamel grubu içerisinde bulunan 30 kişilik Kürt savaşçı grubu, Arap ve Türkmenler ile birlikte Afrin’de terör örgütü YPG’yle mücadele ediyor. Saldırı ve sızmaların olabileceği ihtimali nedeniyle cephedeki mevzilerde nöbet tutan Özgür Suriye Ordusu mensubu Kürtler; “amacımız Afrin’deki Kürt kardeşlerimizi terör örgütünün zulmünden kurtarmak. Bunun için ne gerekiyorsa yapmaya hazırız” dedi. .

SINIR HATTINDA SON DURUM, ASKER TEYAKKUZDA

Suriye’nin Afrin kentine 15 kilometre mesafede bulunan Azez ilçesinde kontrol ÖSO’nun  elinde bulunuyor. Özgür Suriye Ordusu operasyonların sürdüğü Cabel Burseya Dağı’yla birlikte Maranez, Minnag, Tel Rıfat ve Melkiye bölgelerinde de teyakkuza geçerek eller tetikte bekliyor. Özgür Suriye Ordusu mensupları, “Burseya Dağı operasyonun ardından harekat alanını genişlettik  ve doğuya  doğru kaydıracağız.  Afrin çevresindeki bölgelerin tamamını YPG’den  temizleyerek özgürleştireceğiz”  dedi.

Diğer taraftan Burseya Dağı ve etrafındaki terör örgütü mensuplarının bulunduğu bölgelerde Türkiye sınırında konuşlu birlikler yani Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından topçu ateşiyle baskı altına alınıyor.

PYD Afrin Azez TSK Burseya Dağı Kürt Savaşçılar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş