Polis Özel Harekat Timleri Dualarla Afrin’e Uğurlandı

Polis Özel Harekat Timleri, devam eden harekat kapsamında Afrin’e gönderildi.

Polis Özel Harekat Timleri Dualarla Afrin’e Uğurlandı
Polis Özel Harekat Timleri Dualarla Afrin’e Uğurlandı

Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin’e gönderilen Polis Özel Harekat Timleri Diyarbakır’dan törenle uğurlandı.   

Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü kadrosunda görevli Polis Özel Harekat Timleri (PÖH)  için Dikyarbakır’’da uğurlama tören Afrine'de devam eden Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin'e gönderildi.

Polis Özel Harekat Timleri için Diyarbakır’da düzenlenen uğurlama törenine Vali Hasan Basri Güzeloğlu ve protokol üyeleri katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından konuşan Vali Hasan Basri Güzeloğlu  Özel Harekat Timlerinin Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin’e uğurlandıklarını belirterek; “Sizler! Şanlı bayrağımızın semalarda bağımsız ve özgür olarak dalgalanması, ezanımızın hiç dinmemesi adına bir sefere çıkıyorsunuz” dedi.

Vali konuşmasına şöyle devam etti; “Sizler devletimizin ve milletimizin sonsuza kadar payidar olması, şanlı bayrağımızın bağımsız ve özgür olarak semalarda dalgalanması, ezanımızın göklerden ve semalardan hiç dinmemesi adına, bu büyük emaneti ve bu kararlılığı her noktada temsil etmek ve inşallah muzaffer eylemek adına bir sefere çıkıyorsunuz. Bizler bir büyük medeniyetin ve geçmişin temsilcileri olarak tarihin her döneminde adaleti, hakkı, bu noktada barışı ve esenliği temin eden, her noktada mağdurun, mazlumun yanında yer alan ve hakkı tutup kaldıran bir büyük milletiz. Bu uğurda nice şehitleri ve kahramanları kara toprağa, gül bahçesine girercesine yolcu eylemişiz. Rabbim tüm şehitlerimizin razı olsun, makamları cennet ve inşallah Peygamberimiz komşuları olsun. Bu imanla, bu kararlılıkla yetişen, annesinden helal sütü alan, babasından hayır duası alan her bir evladı, bu değerlerin, devletin ve milletin bekasının sarsılmaz, yorulmaz bekçileridir. Hepiniz ve hepimiz bu değerler uğruna hayatını feda etmek ve eylemek üzere kabirleşmiş ve ant içmişiz alışmışız. Ülkenin içinde ve dışında son hain etkisiz hale getirilene kadar devlet ve millet düşmanları bu noktada devletin ve milletin kararlılığı karşısında yok olana kadar bu mücadelede sonsuza kadar bir kararlılığı temsil etmekteyiz.

Allah sizleri her daim muzaffer eylesin, bu seferde sağ salim hepinizi sevdiklerinize ve bize rabbim kavuştursun inşallah”

Konuşmanın ardından Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu tarafından polislere Kur’an-ı Kerim ve Türk Bayrağı hediye etti.

Kesilen kurban ve yapılan duaların ardında Polis Özel Harekat Timleri Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin’e uğurlandı.

Afrin Harekatı Zeytin Dalı Harekatı Polis Özel Harekat Afrin'de
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kadın Dizisi Son Bölümde Neler Oldu? Kadın Dizisi 39. Bölüm Yeni Fragman İzle
Kadın Dizisi Son Bölümde Neler Oldu? Kadın Dizisi 39. Bölüm Yeni Fragman İzle
Süper Lig'de İddia'nın Şampiyonluk Oranları Değişti. İşte İddia'nın Şampiyonluk Adayı
Süper Lig'de İddia'nın Şampiyonluk Oranları Değişti. İşte İddia'nın Şampiyonluk Adayı