PKK'nın Van Aladağlar Bölge Sorumlusu Bursa'da Yakalandı

PKK'nın Van Aladağlar bölge sorumlusu olan Sefkan kod adlı Reşat Karabalık Bursa'da yol kontrolleri sırasında farkedilip yakalandı.

PKK'nın Van Aladağlar Bölge Sorumlusu Bursa'da Yakalandı
PKK'nın Van Aladağlar Bölge Sorumlusu Bursa'da Yakalandı Umut Aslan

PKK'nın Van Aladağlar bölge sorumlusu olan Sefkan kod adlı Reşat Karabalık Bursa'nın Harmancık ilçesinde yol kontrolleri sırasında polis ekipleri tarafından durdurulunca aniden kaçmaya çalıştı. Dur ihtarına uymayıp kaçmaya çalışan beyaz otomobilin içindeki şahıs ile polis ekipleri arasında kısa süren bir kovalamaca yaşandı ve araç içindeki zanlı polis ekipleri tarafından yakalandı. Kimlik sorgulaması yapılan zanlı'nın PKK'nın Van Aladağlar bölgesinin sözde komutanı olduğu anlaşıldı.

Sefkan kod adlı PKK'nın sözde komutanı Reşat Karabalık polis ekipleri tarafından yakalanınca polislere önce sahte bir kimlik verdi fakat durumdan şüphelenen polis ekipleri zanlının verdiği kimliğin başkasına ait olabileceğini düşündü ve durum Terörle Mücadele Şubesi ekiplerine bildirildi. Terörle Mücadele Şubesi zanlı ile ilgili detaylı araştırma yapınca gerçek ortaya çıktı. Şüphelinin terör örgütü PKK'nın Van Aladağlar bölge sorumlusu olan sözde komutanı .Sefkan kod adlı Reşat Karabalık olduğu belirlendi.

Sefkan kod adlı PKK'nın Van Aladağlar bölge sorumlusu olan Reşat Karabalık'ın PKK'ya 2000'li yılların başında katıldığı bildirildi. 15 yıldan fazla süredir örgüt içinde bulunan Reşat Karabalık'ın bir süredir Kütahya'nın Tavşanlı ilçesindeki yakınlarında kaldığı ve burada saklandığı öğrenildi. Bursa'daki işlemlerinin birmesinin ardından Van'a gönderilen Reşat Karabalık burada çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İşte Bursa'da Yakalanan PKK Van Aladağlar Bölge Sorumlusu Sefkan Kod Adlı Reşat Karabalık'ın Resmi

pkk sefkan reşat karabalık komutan bursa
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor