PKK: O Müşahiti Biz Öldürdük

Ağrı’nın Doğubeyazıt ilçesindeki Türkmen köyünde yaşayan ve 24 Haziran seçimlerinde müşahitlik yapan Mevlüt Bengi’nin öldürülmesi olayını PKK üstlendi

PKK: O Müşahiti Biz Öldürdük
PKK: O Müşahiti Biz Öldürdük Hilal Mert

Ağrı’nın Doğubeyazıt ilçesindeki Türkmen köyünde yaşayan ve 24 Haziran seçimlerinde müşahitlik yapan Mevlüt Bengi’nin ölümünde sır perdesi aralanıyor.

Elektirik direğinde asılı bulunan Mevlüt Bengi’nin ölümünden İçişleri Bakanı Süleymen Soylu PKK terör örgütüne yakın HDP'lileri sorumlu tututmuş ve HDP eş genel başkanı Pervin Buldan ile Sezai Temelli'yi arayarak "Öldürülen o müşahiiten siz sorumlusunuz. Size haddinizi bildireceğiz, size artık yaşama hakkı yok, nereye gidiyorsanız gidin" sözlerini sarf etmişti.

Bu suçlamayaı kabul etmediklerini yaptıkları bir basın açıklaması ile duyuran HDP eş genel başkanlarına Ağrı Valisi de destek olan bir açıklama yapmış ve "Haziran seçimlerinde müşahitlik yapan Mevlüt Bengi girdği bunalım sonucu kendi kendini asmıştır" demişti.

Öte yandan Doğubeyazıt’ın Çiftlik köyü Türkmen mezrasında yaşayan Bengi'nin Yaygınyurt köyü kırsalında öldürülmesinin ardından bölgede 5 günlük sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Zanlıların yakalanması amacıyla operasyon başlatılırken; bölgeye Ağrı'dan jandarma özel harekat (JÖH) ve polis özel harekat (PÖH) timleri sevk edildi.

Bugün 25 haziran günü asılı bulunan o müşahit için PKK terör örgütü cephesinden bir açıklama geldi ve örgüt Mevlüt Bengi 'nin öldürülmesi olayını üstlendi.

Ağrı Doğubeyazıt Süleymen Soylu PKK Mevlüt Bengi HDP Pervin Buldan Sezai Temelli
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor