Peru'da 8 Şiddetinde Deprem!!

Güney Amerika ülkesi Peru'da çok yüksek şiddetli bir deprem meydana geldi. Depremin şiddeti 8 olarak açıklanırken yetkililerden ölü ve yaralılar ile ilgili henüz bir bilgi paylaşılmadı.

Peru'da 8 Şiddetinde Deprem!!
Peru'da 8 Şiddetinde Deprem!! Umut Aslan

Güney Amerika ülkesi Peru’da korkunç bir deprem yaşandı… Peru’nun kuzeyinde meydana gelen depremin yerin 105 kilometre derinliğinde yaşandığı açıklandı. Güney Amerika ülkesi Peru'da meydana gelen depremin büyüklüğü değişti, 7.5'ten 8'e güncellendi. Sarsıntı çok geniş bir alanda hissedildi. Depremin merkez üssü ise Lagunas kentine 85 kilometre. 

Yaşanan feci depremin ardından Peru'da çok sayıda binanın yerle bir olduğu bildirilirken, bilanço henüz netleşmedi. Ölü ve  yaralı bilgisi henüz Peru'lu yetkililer tarafından paylaşılmazken, depremin Brezilya, Ekvadorve Kolombiya gibi komşu ülkelerden bile hissedilmesi depremin şiddetinin büyüklüğünü gözler önüne serdi.

Öte yandan Pasifik Tsunami Uyarı Merkezi, deprem nedeniyle herhangi bir tsunami tehdidinin bulunmadığını bildirdi. USGS, ilk olarak sarsıntının şiddetini 7.5 olarak bildirmişti. Sonrasında yapılan bilgilendirmede depremin büyüklüğünün 8 olduğu bilgisi yer aldı

peru deprem peru depremin şiddeti deprem mi oldu peru deprem ölü yaralı sayısı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?