Parktaki Çocuklara Ateş Açan Adam Tutuklandı!

Pendik'te bir çocuk parkında silahıyla ateş açarak bir çocuğun yaralanmasına neden olduğu iddia edilen kişi, savcılık sorgusunun ardından tutuklanması talebiyle hakimliğe sevk edildi...

Parktaki Çocuklara Ateş Açan Adam Tutuklandı!
Parktaki Çocuklara Ateş Açan Adam Tutuklandı! Hilal Mert

Kurban bayramında İstanbul Pendik'te yaşanayan bir grup insan dehşeti yaşadı! 21 Ağustos'ta gerçekleşen olayda önce B.B. isimli şahıs evinin karşısındaki parkta çocuklara 'Gürültü yapmayın' diye bağırdı, daha sonra ise aynı kişi havaya rastgele ateş açtı. Mermilerden biri 7 yaşındaki çocuk Hiranur'un sırtına isabet etti. Ailelerin durumu görmesi sonucu vurulan 7 yaşındaki kız çocuğu Hiranur apar topar hastaneye kaldırıldı. Doktorlar tarafında vücuda giren kurşunun akciğerine 2 cm kala kemiğe saplandığı tespit edildi. Müdahelenin ardından hayati tehlikeyi atlatan çocuk plastik cerrahi servisine sevk edildi. Merminin çıkarılmasının doktorlar tarafından riskli görülmesi üzerine 7 yaşındaki çocuk kurşunla yaşayacak. Yaşanan olay sonrası mahalleye polis geldi ve havaya kontrolsüz şekilde ateş açan şahsı yakaladı. Ailenin şikayeti üzerine B.B. gözaltına alınarak Pendik İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen B.B ifadesi alındıktan sonra savcılık talimatıyla serbest bırakıldı. Aile verilen karar isyan etti.

Ailenin bir kez dah aşikaeti üzerine serbest bırakılan B.B, Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla yeniden gözaltına alındı. Pendik'te parkta çocuklara ateş eden zanlı tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Öte yandan şüphelinin ifadesi ortaya çıktı! B.B. emniyetteki ifadesi şöyle demiş;

“Bayram olması sebebiyle sabah saat 04.00’a kadar kuaför arkadaşıma yardımcı oldum. Eve sabaha karşı geldiğim için 11.00-12.00’e kadar uyudum. Yanımızdaki sitede bulunan çocukların seslerinden uyandım. Pencereye çıktığımda küçük yaşta kız ve erkek çocuklar sitenin bahçesinde oynuyorlardı. Ben çocuklara seslenerek sessiz olmalarını söyledim. Çocuklar da, “tamam” dediler. Ben Hiranur isimli çocuğu tanımam. Tekrar yattım ve uyudum.

Daha sonra annem uyandırdı. Annem bana, ‘Parkta bir kız vurulmuş sen mi yaptın?’ dedi. Ben de anneme cama çıktığımı ve ses yapmayın dediğimi söyledim. Camda çocuklar beni gördüğü için benim yaptığımı düşünmüş olabilirler. Ben uyuduğum için herhangi bir silah sesi duymadım. Silahım da yoktur. Kızın yaralanması ile alakam yoktur.”

silahlı saldırı park pendik tutuklama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor