Paris’te Mühürlü Oy Pusulası Skandalı! "Önceden AKP'ye Mühür Basılmış"

24 Haziran seçimleri için Paris'teki Türkiye Başkonsolosluğu'na giden gurbetçi bir vatandaş oylama için pusulanın önceden mühürlendiğini açıkladı

Paris’te Mühürlü Oy Pusulası Skandalı!
Paris’te Mühürlü Oy Pusulası Skandalı! Hilal Mert

24 Haziran seçimleri için Paris'teki Türkiye Başkonsolosluğu'na yapılan oylamada skandal bir olay ortaya çıktı! Paris’teki konsolosluk binasına oy kullanmaya giden bir kişiye, sandık görevlileri tarafından pusula ve zarf kapalı bir şekilde teslim edildi. Gurbetçi kendisine verilen oy pusulasını görünce şoke oldu.  İddiaya göre; oy kullanmak için kabine giren vatandaş, oy pusulasında AKP’nin bulunduğu yere mühür basılı olduğunu gördü. Duruma gören vatandaş hemen duruma itiraz etti.

İtiraz üzerine tutanak tutuldu ve Sandık başkanı ve 4 görevli tarafından imzalanan tutanakta pusulaya mührün 'sehven' vurulduğu iddia edildi. Tutanakta şu ifadeler yer alıyor; “11.06.2018 Pazartesi günü sandıkta sehven milletvekili pusulası üzerine evet mührü vurulmuştur. Bu pusula kenara ayrılmıştır. Fakat sandık memuru tarafından bu pusula gelen bir seçmene verilmiştir. Seçmenin uyarısı ile bu pusula tekrar muhafaza altına alınmış tutanak tutulmuştur. Seçmene yeni bir pusula verilerek seçmenin oyunu kullanması sağlanmıştır”

İtirazının ardından video çekip olayı anlatan vatandaş, “Cumhurbaşkanlığı için hazırlanan pusulada herhangi bir sorun yoktu. Ama partilerin yer aldığı oy pusulasında AKP’ye mühür vurulmuştu. Ben hiçbir seçimde AKP’ye oy vermedim. Gerekli itirazlarımı da gerçekleştirdim” dedi.

Sandık Gücü Platformu yöneticilerinden, CHP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi konuyla ilgili bir mesaj paylaştı. “O sandıkta CHP, İYİ Parti temsilcileri var. Hatalı oy kullanıp olay çıkarma daha yüksek ihtimal. Durum kontrol altında dostlar”

Paris Oy Pusulası AKP Mühür CHP İYİ Parti i Türkiye Başkonsolosluğu 24 haziran seçim
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş