ÖSYM, YKS Kontenjan ve Program Kılavuzunu Açıkladı

ÖSYM, 2018 Yükseköğretim Kurumları Sınavı Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu yayımladı...

ÖSYM, YKS Kontenjan ve Program Kılavuzunu Açıkladı
ÖSYM, YKS Kontenjan ve Program Kılavuzunu Açıkladı Hilal Mert

Haziran ayının son günü temmuz ayının ilk günü yapılan YSK 'nin sonuçları önceki gün duyuruldu. Üniversite hayali kuran yaklaşık 3 milyon kişinin girdiği TYT ve AYT YKS 'nin saçıklanan sonuçları sonrası tercih kılavuzu listesi ile 2 ve 4 yıllık bölümlerin en düşük ve yüksek taban puanları merak konusu oldu.

ÖSYM, 2018 Yükseköğretim Kurumları Sınavı Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu 'nu az önce yayımladı. Üniversiteye girmek isteyen adaylar Üniversite ve bölüm tercihlerini 7-14 Ağustos'ta yapılabilecek. 

NELER OLMUŞTU?

Üniversite hayali kuran yaklaşık 3 milyon kişiler bu yıl ÖSYM tarafından gerçekleştirilen ve bu yıl ilk defa uygulanan Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na girdi. Cumartesi ve pazar olmak üzere 2 oturumda gerçekleştirilen sınavın birinci oturumu olan Temel Yeterlilik Testi (TYT) cumartesi, ikinci oturumu olan Alan Yeterlilik Testleri'nin (AYT) ise pazar günü tamamlandı. Temel Yeterlilik Testi'ne oturumuna 2 milyon 381 bin 784 aday, Alan Yeterlilik Testi oturumuna ise 2 milyon 19 bin 853 aday başvurdu. Alınan bilgiye göre; Bu sınav, şu ana kadar lojistik olarak ÖSYM’nin tarihinde bir hafta sonunda gerçekleştirdiği en büyük sınav organizasyonuydu.Sınavın ertesi günü YKS'nin tüm oturumlarının soru kitapçıkları ve cevap anahtarları ÖSYM'nin internet sitesinden yayımlandı.

ÖSYM YKS Kontenjan Program Kılavuzu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor