O Füzelerin Namlusu Afrin’e Çevrildi, Sınırda Sıcak Saatler

Sıcak saatlerin yaşandığı sınıra yerleştirilen Hawk füzeleri Afrin’e kilitlendi.

O Füzelerin Namlusu Afrin’e Çevrildi, Sınırda Sıcak Saatler
O Füzelerin Namlusu Afrin’e Çevrildi, Sınırda Sıcak Saatler

Suriye sınırına sevk edilen Hawk füzeleri sınırın sıfır noktasına yerleştirildi. 40 kilometre menzilli Hawk füzelerini Afrin’e doğrultan Türk Silahlı Kuvvetleri, füze bataryalarını sınırın sıfır noktasına yerleştirerek Afrin ilçelerine kilitlemiş durumda.   

Afrin operasyonu kapsamında sınır karakollarındaki alt yapı ve savunma sistemlerinin üst düzeye çıkarılmasının ardından Hatay'ın Hassa, Kırıkhan ve Reyhanlı ilçelerinde bulunan birliklere zırhlı askeri araç sevkiyatı da devam ediyor.

Afrin sınırına yakın olan Hatay’ın Kırıkhan ilçesindeki 12. Hawk Batarya Komutanlığındaki Hawk füze bataryalarının namluları da Afrin'in Qude, Ma'mal Üshangi ve Sate ilçelerine doğrultulmuş durumda. Hava savunma sistemleri arasında önemli bir yeri olan Hawk füzelerinin

40 kilometre menzilli hava savunma sisteminde önemli yere sahip Hawk füze bataryalarının namluları Afrin operasyonu öncesi Afrin ve ilçelerine çevrildi.

Gün boyu hareketlilik yaşanmıştı

Afrin operasyonu öncesi sınırda askeri araç hareketliliği gün boyu devam etti.  Hatay’daki sınır birliklerine başta füze bataryaları ve hava savunma sistemleri olmak üzere askeri sevkiyatlar bugün de devam etti. Gaziantep 5. Zırhlı Tugayı’ndan yola çıkarılan ve on tıra yüklenen zırhlı personel taşıyıcı (ZPT) araçlar ile tanklar Narlıca Hudut Taburuna sevk edildi. .

Afrin operasyonu öncesi sınır noktalarındaki askeri birliklere sevkiyatlar aralıksız devam ediyor.  Hareketli saatlerin yaşandığı sınır hattında, üzeri brandayla örtülü tank ve zırhlı personel taşıyıcı araçlar tırlara yüklenerek, Gaziantep 5. Zırhlı Tugayı’ndan yola çıkarıldı.

Narlıca Hudut Taburuna gönderilen tank ve zırhlı personel taşıyıcı araçlar sınır birliklerine sevk edilecek. 

Afrin sınırı Sınırda sıcak saatler Afrin operasyonu Hatay sınır karakolları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş