O Durak Yenilendi, Şimdi Ziyaretçilerin Dua Noktası

Kayseri’de çarşı iznine çıkarken yaşanan bombalı saldırı da 14 kişi şehit olmuştu. Talas Bulvarı üzerinde saldırının yaşandığı bölge yeniden asfaltlandı ve durak tamir edildi.

O Durak Yenilendi, Şimdi Ziyaretçilerin Dua Noktası
O Durak Yenilendi, Şimdi Ziyaretçilerin Dua Noktası

Yaşanan patlama nedeniyle bölgede bulunan otobüs durağı tahrip olmuş asfalt da hasar görmüştü. Ancak hızlı bir şekilde yol yeniden asfaltlandı ve yeni otobüs durağı yerleştirildi. Tabi durağa da 3 adet Türk bayrağı asıldı. İnsanlar da bölgeye gelip dua etmeye devam ediyorlar.

Bunun yanında kimliği tespit edilen 5 şehit de yapılan tören ardından memleketlerine gönderildiler. Saldırı sırasında çarşı iznine çıkan askerleri taşıyan otobüsün sol tarafındaki koltukta oturanlar ile ayakta dikilenlerin şehit olduğu bildirildi. Can kaybının daha fazla olmasının önüne ise hastanenin yakın olması ve hızlı müdahale geçti.

Erciyes Üniversitesi yakınlarına çarşı iznine çıkan askerleri taşıyan otobüse düzenlenen bombalı saldırıda 14 kişi şehit olurken soruşturmalar da devam ediyor. 7 kişinin kimliği tespit edildi ve aşama aşama memleketlerine gönderiliyor. Şehitlerin uğurlanması aşamasında yapılan törene İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Şehircilik Bakanı Mehmet  Özhaseki, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa  Elitaş, Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu,  milletvekilleri, belediye başkanları, mülki amirler ve şehit aileleri katıldı. Şehitlerin Türk bayrağına sarılı naaşları, katafalka konuldu. Saygı  duruşunda bulunulmasının ardından özgeçmişleri okunan şehitler için İl Müftüsü  Şahin Güven tarafından dua edildi. Uğurlamadan önce şehit yakınları, tabutlara sarılarak gözyaşı döktü. Törenin ardından şehit Ağaçyetiştiren'in naaşı İstanbul'a, şehit  Cihan'ın naaşı Osmaniye'ye, şehit Yücel'in naaşı Kocaeli'ne, şehit Tuğ'un naaşı  Erzurum'a ve şehit Korkmaz'ın naaşı askeri uçakla Rize'ye gönderildi.  

kayseri saldırı otobüs durağı patlama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?