Müjde.. Putin Talimat Verdi.. Rusya Türkiye'ye Vizeleri Kaldırıyor

Uzun süredir Türkiye'nin beklediği Rusya'nın Türk vatandaşlarına yönelik vize muafiyeti kararında sona gelindi. Rusya lideri Putin Türkiye'ye vizelerin kaldırılması için talimatı verdi..

Müjde.. Putin Talimat Verdi.. Rusya Türkiye'ye Vizeleri Kaldırıyor
Müjde.. Putin Talimat Verdi.. Rusya Türkiye'ye Vizeleri Kaldırıyor Umut Aslan

Bugün Azerbaycan'ın, Türk vatandaşlarına yönelik vize uygulamasını 1 Eylül'den itibaren kaldıracağını açıklanmıştı. Müjdeli haberi Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu twitter hesabından duyurmuştu. Azerbaycan'dan sonra bir haber de Rusya'dan geldi. Rusya Devlet Başkanı Putin, hususi ve hizmet pasaportuna sahip Türk vatandaşlarına yönelik vize uygulamasının kaldırılması talimatını verdi. Putin'in imzaladığı kararnameyle, hususi ve hizmet pasaportuna sahip Türk vatandaşlarından Rusya'ya giriş için görevlendirme şartı istenmeyecek.

Rusya hükümetinin yasal düzenlemelerine ilişkin sitede yayınlanan belgeye göre Vladimir Putin, 24 Kasım 2015'te Rus Su-24 uçağının Türk F-16'ları tarafından düşürülmesi nedeniyle Türkiye'ye uygulanan özel ekonomik önlemlerin bazılarını iptal etti.

Rus liderin imzaladığı kararnameye göre hizmet pasaportu ve hususi pasaport sahibi Türk vatandaşları sadece kısa süreli iş seyahatlerini değil, Rusya'ya yapacakları her türlü ziyareti vize almadan gerçekleştirebilecek.

Rusya Vize Ücreti Kaç Lira?

Rusya Federasyonu Türk vatandaşları için ülkelerine ziyaret için vize ücreti olarak 60 euro yani yaklaşık 400 lira tutarında bir ücret talep ediyor. Fakat bugün gelen haberle birlikte Rusya Federasyonu'nun Türkiye'ye olan vizeleri kaldırmasının resmileşmesinden sonra hususi ve hizmet pasaportuna sahip Türk vatandaşları artık Rusya seyahatlerinde bu ücreti ödemeyecek.

 

Rusya Vize Ücreti Kaç Liraydı? rusya vizeler kalktı rusya vize ücretleri rusya vizeler ne zaman kalkar putin vize açıklaması
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?