Muharrem İnce Ortaya Çıktı! Seçim Turu İçin İlk Nereye Gidiyor?

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, 24 Haziran seçimlerinden sonra ortaya çıktı ve bakın ne mesaj verdi...

Muharrem İnce Ortaya Çıktı! Seçim Turu İçin İlk Nereye Gidiyor?
Muharrem İnce Ortaya Çıktı! Seçim Turu İçin İlk Nereye Gidiyor? Hilal Mert

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce 24 Haziran günü gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı ve 27. dönem genel seçimlerinde %30,77 oy oranı almış ve Cumhurbaşkanlığı AKP ve MHP'nin çatı adayı AKP genel başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a kaptırmıştı.

75 il, 23 ilçede yaptığı toplam  106 miting ile 50 gün gibi kısa bir sürede kendini anlatmaya çalışan ve beklenen daha büyük bir ilgi gören İnce aldığı 15 milyon oy oranını daha da arttırmak için 5 yıl sonra yapılacak seçimler için şimdide yola çıkacağını duyurmuştu.

Muharrem İnce, 24 Haziran seçimlerinin ardından birkaç günlük tatil yapmak için Marmaris'in Selimiye beldesine gitti. Halkın yoğun ilgisi ile karşılaşan Muharrem İnce, Cuma namazını burada kıldı, çıkışta da vatandaşların "selfie" teklifleri ile karşılaştı ve onları geri çevirmedi.

Kendisine seçim turları hakkında soru soranlara da cevap veren Cumhurbaşkanı adayı konuya "Önümüzdeki hafta Anadolu turuna Erzurum ile başlayağım" sözleri ile açıklık getirdi.

NELER OLMUŞTU?

16 Nisan 2017'de yapılan referandum ile kabul edilen Cumhurbaşkanı Hükümet Sistemi'nin ilk seçimi 24 Haziran günü yapıldı. Seçimde 6 Cumhurbaşkanı adayı ve genel seçimlerde ise 8 parti yarıştı. 24 Haziran günü Saat 08:00 itibariyle oy verme işlemi başladı, saat 17.00'da oy kullanma işlemi sona erdi. Türk siyasi tarihinde ilk kez siyasi partilerin ittifak şeklinde sandıkta yarıştığı çifte seçimde 56 milyon 342 bin 263 seçmenin oy kullanması gerekiyordu katılım %88,2 olarak açıklandı.  Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Erdoğan %52,4 Muharrem İnce ise %30,77, Selahattin Demirtaş %8, Meral Akşener de %7 oy oranı aldı.

Cumhurbaşkanı Hükümet Sistemi Erdoğan Muharrem İnce Selahattin Demirtaş başkanlığı seçimlerinde Erdoğan %52 4 Muharrem İnce ise %30 77 Selahattin Demirtaş %8 AKP MHP CHP Cumhurbaşkanı adayı Cuma namazı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?