Muharrem İnce, Erdoğan'a Tazminat Davası Açtı!

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı İnce, AKP ve MHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Erdoğan'a "iftira ve hakaret" iddiasıyla tazminat davası açtı

Muharrem İnce, Erdoğan'a Tazminat Davası Açtı!
Muharrem İnce, Erdoğan'a Tazminat Davası Açtı! Hilal Mert

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'den şok bir adım geldi! Şuanda da Cumhurbaşkanı olan ve 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı seçimlerine MHP ve AKP'nin çatı adayı olarak seçime girecek olan Recep Tayyip Erdoğan'a  Muharrem İnce tazminat davası açtı.

Alınan bilgiye göre; CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, MHP ve AKP'nin çatı Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan'a "iftira ve hakaret" iddiasıyla 100 bin liralık tazminat davası açtı. Dava dosyasında yer alan dilekçede iftira ve hakaret olarak  Erdoğan'ın "Sen icazeti Pensilvanya'dan alıyorsun" dediği gerekçe gösterildi.

Mahkemenin görüleceği tarih henüz netlik kazanmadı...

Muharrem İnce Kimdir?

4 Mayıs 1964 yılında Yalova’nın Elmalık köyü'nde doğdu. Bursa – Uludağ Üniversitesi Necatibey Eğitim Fakültesi Fizik-Kimya Öğretmenliği Bölümü mezunu. Türkiye Büyük Millet Meclisi‘ne, Cumhuriyet Halkp Partisi‘nden 22. dönemde Yalova milletvekili olarak seçildi. 23. dönemde seçimlerinde de CHP milletvekililiğine yeniden seçilerek görevine devam etmektedir. Aynı zamanda CHP Grup Başkan vekilliği görevini yürütmektedir.

CHP Cumhurbaşkanı 24 Haziran MHP AKP iftira hakaret tazminat davası Recep Tayyip Erdoğan Muharrem İnce
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?