Muharrem İnce: Ben Erdoğan'dan Daha Zenginim

CHP'nin Cumhurbaşkanıbadayı Muharrem İnce yaptığı konuşmada rakibi AKP ve MHP'nin çatı adayı Erdoğan'ı gündemine aldı ve "yargılaması bana düşmez" dedi

Muharrem İnce: Ben Erdoğan'dan Daha Zenginim
Muharrem İnce: Ben Erdoğan'dan Daha Zenginim Hilal Mert

CHP'nin Cumhurbaşkanıbadayı Muharrem İnce, rakibi AKP ve MHP'nin çatı adayı Erdoğan'ı gündemine aldı.

Erdoğan'ın sözlerine tek tek cevap veren İnce, "Erdoğan'ı yargılayacak mısın?" sorusuna ise "o benim işim değil mahkemenini işidir" dedi.

İşte Muharrem İnce'nin Erdoğan'ın sözlerine verdiği cevaplar;

  • Recep Tayyip Erdoğan: Dindar nesil yetiştireceğiz.
  • Muharrem İnce: Senin haddine mi düşmüş. O senin görevin değil, ailelerinin görevi. Ben de çocukken Kuran kursuna giderdim yazları. Elhamdüllillah biz de Müslümanız. Sizden mi öğreneceğiz Müslümanlığı! Devletin görevi matematik, fizik öğretmektir; iş bulmaktır.
  • Soru: Erdoğan'ı yargılayacak mısın?
  • Muharrem İnce: Hayır. O benim işim değil, mahkemelerin işi. Birinci sınıf hakimler var. Onların içinden kurayla seçersin yüksek yargıyı. Ona da dersin ki, görevini düzgün yap, çay toplamaya gitme, düğmeni ilikleme. Cumhurbaşkanı olduğumda bir toplantıya gittiğimde o yargıçlar ayağa kalkarsa onlara iki çift sözüm var. Kalkmayacaksınız! O yüksek yargıçlar günü geldiğinde beni de, Tayyip Erdoğan'ı da yargılamalı. Böyle olursa memleket düzelir. Bu düzene son vereceğiz.
  • Muharrem İnce: Erdoğan çöp desin ben kuantum diyeceğim, Erdoğan küfür etsin ben uzay diyeceğim; Erdoğan'ın projesi kanal kazmak olsun benim projem huzur olacak.
  • Muharrem İnce: Ben Erdoğan'dan Daha Zenginim. Bir kere ben hukuk devletine, özgürlüklere inanıyorum. İnsanlar arasında ayrım yapmam, benim defterimde yazmaz. Ben ülkemin bütün insanlarını seviyorum, gönlümde hepsine yer var. Malvarlığımız gariban olabilir ama benim gönlüm ona göre çok zengin.
  • Muharrem İnce: Madem ekonomi iyiyse neden gelişmiş ülkelerde enflasyon yüzde 3'ken bizde 11? Neden cari açığımız bu düzeyde? Neden gençlerin yüzde 20'si işsiz? Ortada bir sorun var!
Muharrem İnce Erdoğan AKP MHP çatı aday CHP yargı mahkeme miting Recep Tayyip Erdoğan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş