Muharrem İnce: AA Sonuçlarına Aldanıp Sandık Başlarından Sakın Ayrılmayın

Türkiye'de ilk kez yapılan Türkiye Cumhurtiyeti Hükümet Sistemi için oylama sona erdi, Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce oylamayı izleyenlerde ve sandık görevlilerine çağrı yaptı!

Muharrem İnce: AA Sonuçlarına Aldanıp Sandık Başlarından Sakın Ayrılmayın
Muharrem İnce: AA Sonuçlarına Aldanıp Sandık Başlarından Sakın Ayrılmayın Hilal Mert

Bugün Türkiye için tarihi bir gün! 16 Nisan 2017'de yapılan referandum ile Türkiye Cumhurbaşkanı Hükümet Sistemi'ne geçmiş oldu. Bugün de ilk kez bu sistemin ilk seçimi yapılıyor. Seçimde 6 Cumhurbaşkanı adayı ve genel seçimerde ise 8 parti yarışıyor.

Bugün Saat 08:00 itibariyle oy verme işlemi başladı, saat 17.00'da oy kullanma işlemi sona erdi. Türk siyasi tarihinde ilk kez siyasi partilerin ittifak şeklinde sandıkta yarışacağı çifte seçimde 56 milyon 342 bin 263 seçmenin oy kullanması gerekiyor!

Oylamanın sona ermesi ve sayıma geçildiği ilk dakikalarda Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce kendini takip eden gazeteci ordusuna bir açıklama yaptı! Yüksek Seçim Kurulunun önünde olan Muharrem İnce sandık başındki görevlilere asla gelen sonuçlara aldanmamaları gerektikleri ve ıslak imzalı tutanağı almadan sandık başından ayrılmamaları gerektiğini söyledi.

-Adil, doğru düzgün bir yarış istiyoruz. Çıkacak sonucun ardından taşkınlık yapılmasın istiyoruz.

-Merak etmeyin hakkınızı korumak için milletin hakkını korumak için buradayım. YSK üyelerine sadece çağrı yapıyoruz “Kimseden tedirgin olmayın, korkmayın” diye. Doğru dürüst bir yarış istiyoruz. Sakın taşkınlık yapılmasın. Sakın moral bozucu haberlere de inanmayın

- Anadolu Ajansı birazdan Erdoğan’ın en yüksek oy aldığı yerlerden sonuçları vermeye başlayacak. Sandık görevlilerine sesleniyorum. Sakın görev yerinizi terk etmeyin. Tüm yurttaşlarıma sesleniyorum. Seçim kurullarının önüne gelin.

-YSK 'ya çok yakın bir yereyim. Umarım bir daha buraya gelmek zorunda kalmam. Avukatlarımız herhangi bir usulsüzlüğe itiraz etmek için hazır bekliyor

Muharrem İnce Cumhurbaşkanı Hükümet Sistemi chp cumhurbaşkanı seçimi milletvekili seçimi 24 haziran seçim oy pusulası oy sayımı ysk akp erdoğan anadolu ajansı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
La Casa De Papel 3. Sezon Bölümleri Yayınlandı
La Casa De Papel 3. Sezon Bölümleri Yayınlandı
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?