Mevlüt Çavuşoğlu'ndan Sert Tepki!

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Yunanistan Savunma Bakanı Panos Kammenos'un açıklamalarını Antalya'da değerlendirdi.

Mevlüt Çavuşoğlu'ndan Sert Tepki!
Mevlüt Çavuşoğlu'ndan Sert Tepki!

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Yunanistan Savunma Bakanı Panos Kammenos'un açıklamalarını Antalya'da değerlendirdi.Yunan Bakan Kocias, Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’ın geçen günlerde beraberindeki komutanlarla Kardak Kayalıkları’na yaptığı ziyarete ilişkin, “Türk Genelkurmay Başkanı (Hulusi Akar) isteseydi de Kardak’a çıkamazdı” ifadelerini kullanmıştı.

Çavuşoğlu, Yunanistan ile Türkiye arasında çok benzer yanlar bulunduğunu ancak 'şımarık bir çocuğun' bunların hepsini gölgelemesine de Yunanistan'ın müsaade etmemesi gerektiğini söyledi. Çavuşoğlu, "Türk askerinin yeri geldiği zaman ne yapabileceğini en iyi onlar bilir, hükümet bilir. O şımarık çocuğa iyi anlatsınlar, bizim de sabrımızı zorlamasınlar" dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Yunanistan Dışişleri Bakanı Kocias'ın Türkiye ve Kardak Kayalıkları ile ilgili yaptığı açıklamalara çok sert tepki gösterdi. Çavuşoğlu ayrıca, Kocias'ın 'şımarık çocuk' olarak nitelendirildiğini söyledi. Antalya Gazeteciler Cemiyeti'ni (AGC) ziyaretinin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Çavuşoğlu, Kocias'ın açıklamalarının hatırlatılması üzerine, Yunan bakanın sürekli kışkırtıcı söylemler ve faaliyetler içine girdiğini belirtti.

Çavuşoğlu bu ifadelerden sonra sürekli özür dilenmesi ve yanlışlık ifadesinede sert tepki gösterdi. Mevlüt Çavuşoğlu '' 'Efendim aslında iyi bir çocuk, idare edelim.' İyi de nereye kadar idare edilecek? Yani almışsınız, mecbur kalmışsınız koalisyona, sen idare et de benim de bir sabrım var, sabrımın sınırı var.'' dedi.

 

mevlüt çavuşoğlu dışişleri rus bakan sert tepki
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?