Mevlüt Çavuşoğlu'ndan Münbiç Açıklaması!

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, yapılması beklenen Münbiç operasyonu ile ilgili detaylı açıklamada bulundu. Bakan Çavuşoğlu, "YPG, Münbiç'den çekilmezse vuracağımızı söyledik” açıklamasında bulundu.

Mevlüt Çavuşoğlu'ndan Münbiç Açıklaması!
Mevlüt Çavuşoğlu'ndan Münbiç Açıklaması!

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, yapılması beklenen Münbiç operasyonu ile ilgili detaylı açıklamada bulundu. Bakan Çavuşoğlu, "YPG, Münbiç'den çekilmezse vuracağımızı söyledik” açıklamasında bulundu.Çavuşoğlu, Münbiç’te YPG varlığını yollarına çıkması durumunda vuracaklarını açıklarken, ABD askerlerinin oradaki varlıklarından da haberdar olduklarını ifade etti. ABD'nin daha önce verdiği çekilme sözlerini hatırlatan Bakan Çavuşoğlu, El Bab’tan sonra sırada Münbiç’in olduğunu belirterek, operasyonun henüz başlamadığını ve taciz ateşlerinin olmasının normal olduğunu ifade etti.

ABD’ye YPG ile birlikte bu işi yapmanın Suriye’nin geleceğini tehlikeye atmak olduğunu belirten Bakan Çavuşoğlu, bir terör kampının o topraklarda oluşmasını engellemesi gerektiğini bildirerek, “bu konudaki tutumumuz son derece nettir, katıdır” diye konuştu.Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, PYD'nin Menbic'de bazı bölgeleri Esed rejimine teslim edeceği iddialarını yalanladı ve ÖSO ile Esed rejimi arasındaki M4 yolunun geçici sınır olarak belirlendiğini belirtti

Öte yandan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'na, MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli'nin, Barzani'nin Türkiye ziyareti sırasında Kuzey Irak bayrağının göndere çekilmesini set bir dille eleştirmesi soruldu. Çavuşoğlu, "İlk defa da yapılan bir uygulama değildir. Bu olmasın görüşüne de görüş olarak saygı duyabiliriz. Bu konuyu başka yerlere çekmek ya biz ya onlar demek doğru değildir.'' sözlerinde bulundu.

 

mevlüt çavuşoğlu dışişleri ypg münbiç
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?