Mevlüt Çavuşoğlu : Kandil’e Operasyon Yapılmalı

Dışışleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu : Kandil Operasyonu olmalı.

Mevlüt Çavuşoğlu : Kandil’e Operasyon Yapılmalı
Mevlüt Çavuşoğlu : Kandil’e Operasyon Yapılmalı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu terör sonrasında Irak’ın yeniden yapılandırılması için Türkiye’nin 5 milyar dolarlık Irak’a kredi vereceğimi sağlayacak. 

Türkiye’nin terör unsurlarına başlattığı Zeytin Dalı operasyonu başarıyla sürdürülürken Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu yürütülen operasyonlarla ilgili bilgi verdi. 

Türkiye’nin Irak’ın yeniden imarı için 5 milyar dolar kredi vereceğini açıklayan Çavuşoğlu PKK’nın yuvası olan Kandil’e de Afrin benzeri bir operasyon yapılacak mı sorusuna ise “Olmalı” dedi. Mevlüt Çavuşoğlu’nun açıklamasından önemli satırbaşları ise:

Türk firmalarının yüklendiği ve tamamlamış olduğu projelerin tamamının değeri 25 milyar dolar değerinde. Irak’ın yeniden imar edilmesi için 5 milyar dolarlık yeni bir kredi kolaylığı sağlayacağız. Aynı şekilde 50 milyar dolarlık insani ve kalkınma projeleri içinde kredi verme teklifinde bulunduk. 

Firmalarımızın Irak’ta gerçekleştirdiği projeleri desteklemeye devam edeceğiz. Irak ve Suriye’nin istikrarı bizim için çok önemli. Buranın imarı da bizim ekonomimiz için de çok önemli. 

Çavuşoğlu ayrıca “Irak'ın PKK'dan YPG'den ve diğer terör örgütlerinden temizlenmesi de çok önemli. Bu konuda ilkesel bir anlaşmamız var. Bunları inşallah Irak'tan temizleyeceğiz. Kandil'in yanısıra Kerkük, Süleymaniye, Sincar da var.  Kandil operasyonu olmalı. Bu Irak için de bizim için de çok önemli. Teröristler neredeyse temizlenmeli. Onların olduğu yerde huzur olmaz. Biz nasıl kendi dağlarımız şehirlerimizin de teröristleri temizlediysek Irak'tan da temizleyeceğiz.  Suriye'nin yeniden imarı konusunda biz varız. Ancak bizimle işbirliği yapmak isteyenler Suriye'yi bölmek isteyen terör örgütlerine desteği bitirmesi lazım.” dedi.

kandil operasyon afrin ırak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?