Metro İstanbul Logo Değişikliği mi Yapacak?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 'metroyu temsilen kullanılan 'M' logosunun değiştirileceği haberlerine yanıt verdi...

Metro İstanbul Logo Değişikliği mi Yapacak?
Metro İstanbul Logo Değişikliği mi Yapacak? Hilal Mert

Medyada bir kaç gün önce bazı haber sitelerinde yer alan İstanbul’daki raylı sistem istasyonlarında ‘metro’yu temsilen kullanılan “M” logosunun değiştirileceği ve bu değişim ile ilgili milyonluk harcama yapılacağına dair haberler yer aldı.

Çıkan bu haberler sonrası İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Metro İstanbul’da tabelaların yeni logo için değişeceği ve milyonlarca liralık harcama yapılacağı iddiasına yanıt verdi.

Başta Sözcü Gazetesinin internet sitesi olmak üzere, birçok yerde yayınlanan ve Metro İstanbul’da tabelaların değişimi nedeniyle 6 milyon TL’ye varan bir harcama yapılacağı iddiasını içeren haberlerin gerçeği yansıtmadığı ifade eden İBB, ''Bazı haber sitelerinde yer alan İstanbul’daki raylı sistem istasyonlarında ‘metro’yu temsilen kullanılan “M” logosunun değiştirileceği ve bu değişim ile ilgili milyonluk harcama yapılacağına dair haberler tamamen asılsızdır. Tek logo değişikliği 21 Mayıs 2016 yılında, şirketimizin “İstanbul Ulaşım AŞ.” olan unvanının “Metro İstanbul AŞ.” olarak değiştirilmesi nedeniyle yapılmıştır.

LOGOLAR KARIŞTIRILMASIN

İstasyonlarımızın girişlerinde ve yolcu yönlendirme tabelalarında halen kullanmakta olduğumuz “M” logosu ile İstanbul geneli raylı sistemleri işleten şirketimiz “Metro İstanbul”un logosu birbirine karıştırılmamalıdır.''
açıklamasında bulundu.

Metro İstanbul Logo metro İstanbul Büyükşehir Belediyesi İBB
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor