Meral Akşener TRT'ye Çıkmama Kararı Aldı

İYİ Parti lideri ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener devlet televizyonu TRT'de adayların 10 dakikalık yapacağı konuşmadan vazgeçti

Meral Akşener TRT'ye Çıkmama Kararı Aldı
Meral Akşener TRT'ye Çıkmama Kararı Aldı Hilal Mert

İYİ Parti lideri ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener dikkat çekici bir karar aldı. Cumhurbaşkanı adaylarının TRT'de yapacakları 10 dakikalık konuşma için YSK'ya başvuru yapan İYİ Parti, Meral Akşener'in yerine partiden başka bir ismin konuşma yapması talebinde bulundu.

İYİ Parti'nin bu talebi, Yüksek Seçim Kurulu tarafından kabul edilmedi. İYİ Parti Cumhurbaşkanı adayına ayrılan sürenin kullanımına yapılan bu müdahale üzerine, Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener TRT'de konuşmama kararı aldı.

Daha önce TRT'yi tarafsız olmamakla suçlayan CHP Erzurum Milletvekili adayı avukat Gonca Aytaş, Muharrem İnce’yi yayınlamayan TRT’ye ihtarname çekmiş ve ödediği tüm katkı paylarını isteyeceğini bildirmiştı.

İnce, Balıkesir’de yaptığı konuşmada, TRT için şu ifadeleri kullanmıştı:

“Yalova’da miting yaptık. Ben Yalova’da 40 yıldır böyle kalabalık görmedim. Ama TRT de mitingi görmemiş. Bu son uyarım, bir daha uyarmayacağım. TRT babanızın çiftliği değildir. TRT 80 milyonundur. Hepimizin TRT fonundan paralarımız kesilir. O zaman CHP’lilerin, bizlerin elektrik faturalarından pay kesmeyin. Bugün daha haram etmiyorum. Baştan söylüyorum: Eğer bugünki görüntüleri de görmezse hafta içi 130 milletvekili ile TRT’ye geliyorum; haberiniz olsun, kaçmayın sonra.”

Kanala gönderilen ihtar ve uyarılardan sonra TRT kanalları CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin mitinglerini canlı yayında ekrana getirmeye başlamıştı.

İYİ Parti Muharrem İnce CHP AKP Meral Akşener Recep Tayyip Erdoğan TRT konuşma HDP Selahattin Demirtaş Saadet partisi temel karamolluoğlu doğu perinçek
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?