Meral Akşener: İnce'nin "Düşük Oy" Sözlerine Katılmıyorum

24 Haziran Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde %7,33 oy oranı alan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener açıklama yaptı...

Meral Akşener: İnce'nin
Meral Akşener: İnce'nin Hilal Mert

24 Haziran'da Türkiye için tarihi bir gün yaşandı! 16 Nisan 2017'de yapılan referandum ile Türkiye Cumhurbaşkanı Hükümet Sistemi'ne geçmiş oldu. Yapılan seçimde 6 Cumhurbaşkanı adayı ve genel seçimerde ise 8 parti yarıştı. Türk siyasi tarihinde ilk kez siyasi partilerin ittifak şeklinde sandıkta yarıştığı çifte seçimde 56 milyon 342 bin 263 seçmenin oy kullanması gerekiyordu, katılım oranı %88,2 olarak açıklandı.

Yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde adayların aldığı oy oranı şöyle;

  • Recep Tayyip Erdoğan: %52,55
  • Muharrem İnce: % 30,67
  • Meral Akşener: % 7,33
  • Selahattin Demirtaş: % 8,36
  • Temel Karamolluoğlu: % 0,89
  • Doğu Perinçek: % 0,20

Aldığı %7,33 oy oranı ile seçimi 4. sırada tamamlayan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener bugün seçime dair bir açıklama yapıyor...

“Seçim sonuçlarının hayırlı olmasını diliyorum. Açıklamayı bugüne bırakmamızın nedeni yetkili kurullarla görüşme yapmadan açıklama yapmama kararımızdır.

İYİ Parti'nin benim genel başkanlığımda devam etmesi kararı alındı. Kendilerine teşekkür ederim. Karşılaştığımız tüm engellemelerde büyük millet şiarının ışığında kararımızdan vazgeçmedik. Bir adım bile geri çekilmedik. Türkiye'nin siyasi iklimini değiştirdik. Demokrasimize nefes aldırdık.

İYİ Parti seçim sürecini anlamlandıran bir partidir. Milletimiz adına daha azimle çalışacağımız kesindir. Genel İdare Kurulumu şahsıma tam desteğini verdi. Bugün daha güçlüyüz. Artık TBMM'de milletvekillerimiz var. İYİ Parti Türk siyasetinin merkez parti eksikliğini ilk seçimde gidermiştir. Milletimiz ikili yapıya mecbur kalmadığını görecekler.

Bizlere düşen İYİ Parti'nin çözümcü, güvenilir bir yapı olduğunu göstermektir. Öncelikle aziz milletimizi parti teşkilatımızın her bir üyesine teşekkür ediyorum. Asla korkmadıkları için kutluyorum. Özellikle gençlere teşekkür ediyorum bundan sonra da en büyük gücümüz onlar olacak. Siyasi mücadeleye devam edeceğiz. İtibarlı yürüyüşümüze daha yeni başlıyoruz. Ortaya koyduğumuz tüm tespitlerde haklı çıktığımıza eminiz.”

Seçim sonrası açıklama yapan Muharrem İnce'nin "41 yıl sonra 30 barajını geçmişiz. 8-9 puan fazla almışız. Diğer muhalefet partileri 10'un üzerinde alsa seçim ikinci turdaydı" sözlerini de değerlendiren Meral Akşener Muharrem İnce'nin sözlerine katılmadığını ifade etti ve şunları söyledi;

"Sayın İnce CHP içerisinde bakıldığında yüz yıllık bir CHP yüzde 22 oy aldı. 50 yıllık MHP yüzde 11 oy aldı. Adalet ve Kalkınma Partisi yüzde 41 oy aldı. HDP yüzde 11 oy aldı. Sonuç itibariyle devlettten bir kuruş almadan kurulan İYİ Parti yüzde 10 aldı. Ben sayın İnce'nin bu sözlerine katılmıyorum."

İYİ Parti genel seçimlerde %10,14 oy oranı aldı ve meclise 43 vekil sokmaya hak kazandı...

24 Haziran seçim 2018 Cumhurbaşkanı Hükümet Sistemi Cumhurbaşkanı adayı İYİ Parti Meral Akşener muharrem İnce erdoğn millet ittifakı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
La Casa De Papel 3. Sezon Bölümleri Yayınlandı
La Casa De Papel 3. Sezon Bölümleri Yayınlandı
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?