"Menemen Soğanlı mı Olur, Soğansız mı?" Vedat Milor Oyladı

Vedat Milor sosyal medyada sorduğu bir soru ile ülke gündemine oturdu...

Hilal Mert

Dünyaca tanınan gastronomi uzmanı ve televizyon programcısı Vedat Milor sosyal medyada sorduğu bir soru ile ülke gündemine oturdu.

Milor'un dün saat 16:04'te paylaştığı "Belki Twitter’da dünyayı kurtarmak mümkün değil ama en azından en büyük gastronomik problemimize (!) hemen burada noktayı koyabiliriz. Menemen soğanlı mı olur soğansız mı?" anketinde sadece bir saat içinde 30 binden fazla kişi oy kullandı. Bugün 16.04'te bitenVedat Milor'un başlattığı "Menemen soğanlı mı olur, soğansız mı?" anketine 435 bin kişi katıldı. 435 bin kişinin oy kullandığı anketi yüzde 51 ile 'soğanlı' kazandı.

Anket sonucundan sonra Vedat Milor'dan ilk yorumşu oldu;

"Oy veren herkese teşekkür ederim. Bu kadar ilgi beklemiyordum. Sene boyunca mesaj atıp bunu soranlar vardı. Boşuna değilmiş."

VEDAT MİLÖR KİMDİR?

10 Ekim 1955 tarihinde İstanbul'da doğdu. Galatasaray Lisesi'nden mezun olduktan sonra Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü'nde okumaya başladı. Buradaki eğitimini de tamamladıktan sonra Ardından London School of Economics'te okumaya başladı. 1986 senesinde, doktora tezi için bir yıl Fransa'da kaldı. 1990 senesinde Sosyoloji doktorasını tamamladı. Tezi "Planning and Economic Development in Turkey and France: Bringing the State Back in", o sene Amerika'da, American Sociological Association tarafından senenin en iyi doktora tezi seçildi. 1991 senesinde Dünya Bankası'nda işe başladı. İki sene Dünya Bankası'nda çalıştıktan sonra New Jersey’de yer alan Princeton Üniversitesi'nde bir yıl misafir öğretim üyeliği yaptı. 2005 senesinde Türkiye'ye geldikten sonra, bir süreliğine Koç Üniversitesi'nde Uluslararası İlişkiler dersi veren Milor, 2005 senesinden beri köşe yazıları yazıyor. NTV'de prime time'da haftada üç kez yayınlanan “Vedat Milor'la Tadı Damağımda” adlı programını sundu. Vedat Milor'la Tadı Damağımda ile mekan mekan gezerek yemeklerin tadına bakıp eleşiri yapıyordu.

Menemen Soğan Vedat Milor anket
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş