Melih Gökçek Meyve ve Sebze Satıcılarını Tehdit Etti!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, son dönemde mey ve sebze fiyatlarının çok yukarılara çıkması sebebiyle sosyal medya üzerinden açıklama yaparak, meyve ve sebze satıcılarını tehdit etti.

Melih Gökçek Meyve ve Sebze Satıcılarını Tehdit Etti!
Melih Gökçek Meyve ve Sebze Satıcılarını Tehdit Etti!

Son dönemde meyve ve sebzeler normalin üstünde fiyatlara sahip olması Ankara halkını çok zorlamaya baladı. Bunu gören Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, sosyal medyada Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, meyve ve sebze fiyatlarını indirin. Eğer meyve ve sebze fiyatları 2 katın daha üstünde olduğu belediye tarafından fark edilirse, Ankara’nın her ilçesine tanzim meyve ve sebze satış yeri açacaklarını söyledi.
Melih Gökçek yaptığı açıklamada, kendisi Keçiören Belediye Başkanı iken de bu şekilde meyve ve sebze fiyatlarında yukarı yönlü bir oynama yapılıyordu. Fiyatları normal çekmezlerse tanzim satışlara başlayacağını söylediği halde, kendisini ciddiye almadıklarını, daha sonra tanzim satışlara başlayınca, hemen fiyatların aşağıya çekildiğini dile getirdi. Yine aynı şekilde bir yapmamak için tüm Ankara’da meyve ve sebze fiyatlarını aşağıya çekilmesi gerektiğini söyledi. Fiyatlar aşağı çekilmezse tüm Ankara’da tanzim satışlara başlanılacağı söylendi.
Tanzim satışlar, devletin kendi oluşturduğu bir bölgede daha uygun fiyata meyve ve sebze satışı yapması olayıdır. Devlet bu şekilde yapmama sebebi olarak bir çok esnafın ekmeğiyle oynanamamak olarak gösteriyor. Ama esnaf fiyatları çok yukarılarda tutması durumunda, Melih Gökçek’ten tehdit gibi açıklama geldi.

 

melih gökçek ankara belediye başkanı ankara belediye başkanı melih gökçek melih gökçek tehdit melih gökçek sebze ve meyve tehdit
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nazar Boncuğu Emoji Oldu
Nazar Boncuğu Emoji Oldu
Hiç Bir Telefonda Olmayan Sadece Galaxy S10'da Olan Özellikler
Hiç Bir Telefonda Olmayan Sadece Galaxy S10'da Olan Özellikler